تأیید تولید تویوتا سوپرا ۴ سیلندر

  1. پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۱۷:۰۵ (۵ سال قبل)
تأیید تولید تویوتا سوپرا 4 سیلندر
به گزارش فرانگر

تویوتا سوپرا ۲۰۲۰ در ژاپن با پیشرانه ی ۴ سیلندر ۲ لیتری توربو عرضه خواهد شد و به نظر می رسد این پیشرانه پتانسیل عرضه در بازار آمریکا را نیز دارد.

اخیراً تأیید شده که پیشرانه ی ۴ سیلندر ۲ لیتری ب ام و در تعدادی از مدل های مختلف از جمله سری ۲، ۳ و ۴ و همچنین Z۴ بکار خواهد رفت. به همین خاطر تعجبی ندارد که در اسناد منتشر شده نام تویوتا سوپرا ۲۰۲۰ مجهز به این پیشرانه هم دیده می شود.

البته این موضوعی جالب توجه است زیرا پیشرانه ی ۴ سیلندر ۲ لیتری توربوی سوپرا با دو قدرت متفاوت در دسترس خواهد بود. نسخه ی پایه قدرت ۱۹۴ اسبی و گشتاور ۳۲۰ نیوتون متری خواهد داشت و باعث ایجاد شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت ۶.۵ ثانیه ای خواهد شد.

تأیید تولید تویوتا سوپرا 4 سیلندر

مدل سوپرا SZ-R که از همین پیشرانه استفاده خواهد کرد خروجی ۲۵۴ اسبی و گشتاور ۴۰۰ نیوتون متری تولید خواهد کرد و به لطف این قدرت بیشتر شتاب بهتر یعنی ۵.۲ ثانیه ای خواهد داشت.

تأیید تولید تویوتا سوپرا 4 سیلندر

این اعداد نشان دهنده ی خودرویی ترسناک نیستند اما مدل بازار آمریکا از پیشرانه ی ۶ سیلندر ۳ لیتری توربو با قدرت ۳۳۵ اسب بخار و گشتاور ۴۹۴ نیوتون متر استفاده می کند. سوپرای بازار آمریکا شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت حدود ۴.۱ ثانیه ای دارد.

تأیید تولید تویوتا سوپرا 4 سیلندر

اگرچه در این اسناد آمده پیشرانه ی ۲ لیتری یاد شده احتمال نصب در سوپرای بازار آمریکا را دارد اما توسعه در بیانیه ی منتشر شده این احتمال را تا حدی رد کرده است. یکی از سخنگویان این برند گفته است:

تأیید تولید تویوتا سوپرا 4 سیلندر

ب ام و این پیشرانه را برای مدل های مختلفی در نظر گرفته و در این لحظه تویوتا فقط برای عرضه ی سوپرا با پیشرانه ی ۶ سیلندر ۳ لیتری در بازار آمریکا برنامه ریزی کرده است.

خود این بیانیه هم جالب توجه است زیرا به نظر می رسد احتمال عرضه ی نهایی پیشرانه ی ۴ سیلندر در آمریکا وجود دارد. البته همان گونه که خواندید سخنگوی تویوتا به زمان حال داشته است.

شایان ذکر است مهندس ارشد سوپرا قبلاً گفته بود سوپرا باید هر سال تکامل یابد. به این ترتیب انتظار می رود در سال های آینده به روزرسانی های زیادی روی سوپرا صورت گیرد.

تأیید تولید تویوتا سوپرا 4 سیلندر
همرسانی نوشتار: