مشخصات احتمالی جایگزین لکسس CT

  1. پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۱۵:۰۱ (۵ سال،۲ ماه قبل)
مشخصات احتمالی جایگزین لکسس CT
به گزارش فرانگر

لکسس CT را به یاد می آورید؟ شاید این خودرو برای برخی افراد یک سورپرایز باشد اما این هاچبک جمع وجور ۵ درب که سن بالایی هم دارد در سال ۲۰۱۱ عرضه شده و هنوز هم در برخی بازارها ارائه می شود. علیرغم اینکه خودروی یاد شده بیش از ۸ سال است که در بازار حضور داشته اما به نظر می رسد تا سال ۲۰۲۱ خبری از مدل جایگزین آن نخواهد بود. مدیر لکسس اروپا در مصاحبه با اتوکار اعلام کرده با مشاهده ی جایگزین CT دو سال فاصله داریم.

باور بر این است مدل جدید و پایه ی لکسس از پلتفرم TNGA استفاده خواهد کرد و از هر لحاظ بهبود خواهد یافت. هنوز مشخص نیست که آیا این خودرو همچنان به صورت هاچبک تولید خواهد شد یا نه اما گفته می شود بازوی لوکس تویوتا در حال سبک سنگین کردن استفاده از برخی شاخصه های شاسی بلندهای خود برای جذابیت بیشتر این خودروی جدید است.

خودروی جدید لکسس از جلوپنجره ی دوکی شکل لکسس استفاده خواهد کرد و احتمالاً دارای قوای محرکه ی الکتریکی شده هم خواهد بود. شاید هم جانشین CT به صورت الکتریکی عرضه و تاریخ ساز شود. از نظر ابعاد هم مدیر لکسس بریتانیا نیز قبلاً اعلام کرده بود این خودرو کوچک تر از کراس اوور UX خواهد بود.

مشخصات احتمالی جایگزین لکسس CT

مشخصات احتمالی جایگزین لکسس CT

مشخصات احتمالی جایگزین لکسس CT


همان گونه که گفته شد هنوز فرم این خودرو مشخص نیست اما جایگزین لکسس CT باید با برخی رقبای سرسخت همچون مرسدس A کلاس، آئودی A3 اسپورت بک و ب ام و سری 1 روبرو شود. اگر لکسس اقدام به حذف پیشرانه ی درون سوز کند شاید با این کار در برابر تسلا مدل 3 و چندین خودروی جدید در آینده همچون مرسدس EQA هم قرار گیرد بنابراین به جرات می توان گفت لکسس کار سختی در توسعه ی این خودرو دارد.همرسانی نوشتار: