کاسبی رانندگان جگوار لندروور با اشتراک گذاری داده ها!

  1. چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۰۹:۲۰ (۴ سال،۱۱ ماه قبل)
کاسبی رانندگان جگوار لندروور با اشتراک‌گذاری داده‌ها!
به گزارش فرانگر

پس از این راه بندان و ترافیک می تواند کمتر باعث عصبانیت رانندگان شود زیرا جگوار لندروور از تکنولوژی کیف هوشمند جدیدی رونمایی کرده که می تواند اطلاعاتی از مسیر رانندگان را در اختیارشان قرار دهد.

بنا به گفته ی این خودروساز بریتانیایی، مهندسان جگوار لندروور در حال تست سرویس جدیدی هستند که به صورت خودکار داده های جاده ای همچون ترافیک و دست اندازها را در اختیار همگان قرار می دهد. رانندگان با اشتراک گذاری این داده ها می توانند ارزهای رمزگذاری شده به دست آورند.

اگرچه تب به دست آوردن ارزهای رمزگذاری شده کمی خوابیده اما جگوار لندروور می گوید رانندگان می توانند از درآمد خود برای پرداخت خودکار عوارضی های جاده ای و هزینه های پارکینگ استفاده کنند. مالکان خودروهای این برند حتی می توانند از ارزهای یاد شده برای پرداخت مبلغ شارژ خودروهای الکتریکی و پلاگین هیبریدی استفاده کنند.

کاسبی رانندگان جگوار لندروور با اشتراک گذاری داده ها!

هنوز اطلاعاتی درباره ی میزان درآمد رانندگان منتشر نشده اما این شرکت با بنیاد IOTA برای توسعه ی تکنولوژی های پیشرفته همکاری کرده است. پرداخت های مالکان بدون هرگونه تعرفه ی تراکنشی خواهد بود و بنابراین پول بیشتری در کیف پول دیجیتالی آن ها باقی خواهد ماند.

کاسبی رانندگان جگوار لندروور با اشتراک گذاری داده ها!

هنوز مشخص نیست که آیا این سرویس راه اندازی خواهد شد یا نه اما در حال حاضر شاهد تست و بررسی آن در مرکز مهندسی نرم افزار جگوار لندروور در ایرلند هستیم. به عنوان بخشی از تست ها، تکنولوژی یاد شده روی چندین خودرو از جمله جگوار اف پیس و رنجروور ولار نصب شده است.

کاسبی رانندگان جگوار لندروور با اشتراک گذاری داده ها!

قطعاً این سرویس مزایایی برای رانندگان خواهد داشت اما جگوار لندروور خاطرنشان ساخته سیستم یاد شده با استراتژی مقصد صفر شرکت که به دنبال رسیدن به آلایندگی صفر، تصادفات صفر و ترافیک صفر است هماهنگی دارد. تکنولوژی کیف هوشمند یاد شده می تواند به کاهش ترافیک کمک کند زیرا داده های به اشتراک گذاشته شده به دیگر رانندگان اطلاع خواهد داد تا مسیر جایگزین را انتخاب کنند. این امر باعث کاهش آلایندگی هم می شود زیرا خودروهای کمتری در ترافیک گیر خواهند افتاد.

کاسبی رانندگان جگوار لندروور با اشتراک گذاری داده ها!

[دانلود ویدئو]
همرسانی نوشتار: