جاسوس شگفت انگیز روس در نروژ به دام افتاد + عکس

نروژ مدعى شد یک نهنگ که احتمالا توسط نیروى دریایى روسیه به ابزار جاسوسی مجهز شده بود را در سواحل قطب شمال به دام انداخته است.

  1. چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۰۷:۴۰ (۴ سال،۱۱ ماه قبل)
نهنگ جاسوس
به گزارش فرانگر

واشنگتن پست، نروژ مدعى شد یک نهنگ که احتمالا توسط نیروى دریایى روسیه به ابزار جاسوسی مجهز شده بود را در سواحل قطب شمال به دام انداخته است.

در این گزارش آمده است سه برادرِ نروژی در سواحل شمالی این کشور مشغول ماهیگیری بودند که یک نهنگ سفیدرنگ (بلوگا) را که تجهیزات پیشرفته جاسوسی به آن وصل بود، پیدا کردند.

دانشمندان می گویند این نهنگ کوچک احتمالا از نیروی دریایی روسیه فرار کرده است.


در ادامه گزارش آمده است کشف این نهنگ جاسوس پس از آن روی می دهد که روسیه فعالیت های نظامی خود را در اطراف قطب شمال افزایش داده است؛ اقدامی که نگرانی سازمان پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو» و متحدانش را به دنبال داشته است.

این سه برادر می گویند نهنگ جاسوس به این دلیل به سمت قایق آن ها رفته است تا از آن ها برای خلاص شدن از کمربندی که تجهیزات جاسوسی را از طریق آن به این نهنگ وصل کرده بودند، کمک بخواهد.

برخی از ماهیگیران منطقه می گویند این نهنگ برای خلاصی از این کمربند به سراغ قایق آن ها هم رفته است.

طبق این گزارش، یک کارمند شیلات در نهایت موفق شد نهنگ جاسوس را از شر این کمربند خلاص کند. این نهنگ پس از آن شنا کرد و از ساحل دور شد.

طبق ادعای رسانه های محلی، بر روی کمربند مذکور عبارت «تجهیزات سن پترزبورگ» درج شده بود. متخصصان نیروی دریایی نروژ نیز مدعی شدند این نهنگ احتمالا بخشی از پروژه روسیه برای استفاده از پستانداران دریایی به عنوان سلاح در عملیات نیروی دریایی این کشور است.

همرسانی نوشتار: