شعاع حرکت شگفت انگیز تسلا رودستر جدید

  1. سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۱۰:۰۶ (۴ سال،۱۱ ماه قبل)
شعاع حرکت شگفت‌انگیز تسلا رودستر جدید
به گزارش فرانگر

پس از انتشار اولین خبرها درباره ی نسل جدید تسلا رودستر، این خودروساز آمریکایی سکوتی مرموزانه درباره ی این خودرو اتخاذ کرد؛ اما ایلان ماسک چند روز پیش در توئیتر خبری جالب توجه را منتشر کرده است.

از مرد خبرساز تسلا درباره ی برد ۶۲۰ مایلی (۹۹۸ کیلومتری) رودستر جدید سؤال شده و او در پاسخ گفته که محدوده حرکتی این خودرو فراتر از ۱۰۰۰ کیلومتر خواهد بود. اگرچه پیش بینی های ابتدایی نشان می دادند این خودرو حداکثر برد ۹۹۸ کیلومتری که کاملاً ایده آل است خواهد داشت اما حالا ماسک می گوید با استایل رانندگی عادی شاهد چنین شعاع حرکتی شگفت انگیزی خواهیم بود.

این محدوده حرکتی همان گونه که گفته شد فوق العاده احساس برانگیز است مخصوصاً وقتی پرفورمنس رودستر جدید را در نظر می گیریم. شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت این خودرو تنها در ۱.۹ ثانیه ثبت خواهد شد و ۴.۲ ثانیه نیز طول می کشد تا این خودروی الکتریکی از سکون به سرعت ۱۶۲ کیلومتر در ساعت برسد. طی مسافت ۴۰۰ متر در ۸.۸ ثانیه و حداکثر سرعت فراتر از ۴۰۲ کیلومتر در ساعت نیز جزو ویژگی های خاص این خودرو می باشند. راننده ی تست تسلا اذعان داشته مدل نهایی حتی سریع تر هم خواهد بود بنابراین باید شاهد احساس خطر نام هایی همچون بوگاتی و کونیگ زگ باشیم.

شعاع حرکت شگفت انگیز تسلا رودستر جدید

شعاع حرکت شگفت انگیز تسلا رودستر جدید

رودستر جدید خودروی ارزان قیمتی نخواهد بود اما با توجه به پرفورمنس فوق العاده ی آن می توان قیمتش را مناسب ارزیابی کرد. مدل پایه قیمت پایه ی ۲۰۰ هزار دلاری خواهد داشت و نسخه ی سفارش مدیران که تنها به تعداد ۱۰۰۰ دستگاه ساخته خواهد شد ۵۰ هزار دلار گران تر به فروش خواهد رسید. البته خبرهایی هم درباره ی افزایش ۱۰ درصدی یا بیشتر قیمت این خودرو در زمان عرضه به گوش می رسد که بازهم آن را بسیار ارزان تر از دیگر هایپرکارهای چند میلیون دلاری نشان می دهد.

تسلا رودستر

تسلا رودستر
همرسانی نوشتار: