اشک های جرمی کلارکسون در آخرین قسمت فصل سوم گرند تور

  1. دوشنبه ۹ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۰۷:۲۳ (۵ سال قبل)
اشک‌های جرمی کلارکسون در آخرین قسمت فصل سوم گرند تور
به گزارش فرانگر

چندی پیش آخرین قسمت از فصل سوم برنامهٔ گرند تور پخش شد اما پایان این قسمت با لحظات غم انگیزی همراه شد زیرا بینندگان برای اولین بار شاهد گریه و اشک های جرمی کلارکسون بودند. علت این اتفاق تلخ اما پایان برنامه سازی کلارکسون و همکارانش جیمز می و ریچارد هموند پس از ۱۷ سال است. البته این به معنای خاتمهٔ کامل گرند تور نیست زیرا فصل چهارم این برنامهٔ محبوب هم ساخته خواهد شد اما در آن فصل، این سه مجری دوست داشتنی رسماً چادر معروف گرند تور را ترک کرده و بجای ساخت برنامه هایی به شیوهٔ معمول سال های قبل، روی ویژه برنامه ها و سفرهای جاده ای تمرکز خواهند کرد.

در لحظات پایانی آخرین قسمت از فصل سوم گرند تور کلارکسون گفت:

این بسیار غم انگیز است، چون این تنها پایان این فصل نیست و همان طور که میدانید درواقع این پایان کل برنامهٔ ما است. پایان پیست، تماشاچیان و ما سه نفر

سپس اما در پاسخ به درخواست یکی از تماشاچیان مبنی بر عدم خاتمهٔ گرند تور، کلارکسون اضافه کرد:

البته ما خبرهای خوبی هم داریم. ما متوقف نمی شویم و در کنار هم می مانیم

در همین زمان هموند نیز اعلام کرد که آن ها نمی توانند گرند تور را تمام کنند چون به شغل نیاز دارند. سپس جیمز اضافه کرد که حقیقت این است که آمازون ما را دوست دارد و ما هم آمازون را دوست داریم پس کمی دیگر ادامه می دهیم. در این رابطه کلارکسون گفت:

همان طور که گفتم ما هنوز هستیم. البته این نوع برنامه تمام شد و این خیلی ناراحت کننده است زیرا در آینده تماشاچیان، پیست و… وجود نخواهد داشت ولی بااین حال چه کسانی می خواهند کمی دیگر ماجراجویی های ما را ببینند؟ چه کسانی سفرهای جاده ای و برنامه های ویژه را می خواهند؟

اشک های جرمی کلارکسون در آخرین قسمت فصل سوم گرند تور

این سؤالات کلارکسون با پاسخ گرم و تشویق های تماشاچیان مواجه شد و سپس هموند گفت هنوز خیلی جاها در دنیا هست که ما نرفته ایم، کلارکسون گفت هنوز انسان های زیادی هستند که من به آن ها توهین نکرده ام و جیمز گفت خودروهای زیادی هستند که هموند با آن ها تصادف نکرده است. در ادامه بازهم کلارکسون اضافه کرد:

هرچند این فصل تمام شد و دیگر استودیویی نخواهیم داشت ولی گرند تور ادامه خواهد یافت. پس این خداحافظی ما نیست بلکه خداحافظی از اینجا است. آیا کسی قصد خریدن چادر دارد؟!

کلارکسون و هموند به همراه روزنامه نگار اتومبیلرانی، «جیسون داو» برای اولین بار در فصل اول تاپ گیر در سال ۲۰۰۲ کنار هم قرار گرفتند و سپس از فصل دوم، جیمز می جایگزین داو شد. این سه نفر به سرعت در سراسر دنیا بشدت محبوب شدند به گونه ای که به گفتهٔ آن ها بیش از ۳۵۰ میلیون نفر در کل دنیا تاپ گیر را تماشا می کردند. این برنامه همچنین به یک تور بسیار موفق تبدیل شد و بین سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۵ به ۲۲ کشور مختلف سفر کرد. در سال ۲۰۱۵ اما به خاطر درگیری کلارکسون با تهیه کنندهٔ برنامه، سه مجری، بی بی سی را ترک کرده و در همان سال قراردادی برای سه فصل با آمازون به امضا رساندند.

اشک های جرمی کلارکسون در آخرین قسمت فصل سوم گرند تور

در اواخر سال گذشته اما اعلام شد که فصل چهارم گرند تور هم ساخته می شود. البته همان طور که گفته شد، در این فصل، فرم سنتی و همیشگی برنامه کنار گذاشته خواهد شد و بجای قسمت های معمول، فصل چهارم صرفاً شامل چند ویژه برنامهٔ سفرهای جاده ای خواهد بود. فعلاً اطلاعات زیادی از فصل آیندهٔ گرند تور منتشر نشده است اما به نظر می رسد فقط شامل چهار قسمت ویژه باشد. درهرحال آنچه که کاملاً قطعی خواهد بود این است که دیگر برنامه ای با فرم و فرمت کنونی از این سه مجری محبوب نخواهیم دید.

اشک های جرمی کلارکسون در آخرین قسمت فصل سوم گرند تور

کلارکسون طی مصاحبه ای در رابطه با لحظات پایانی فصل سوم گرند تور نیز گفته است که خروج سریع وی از بی بی سی در چهار سال قبل، احساسات او را هنگام پایان گرند تور تشدید کرده است وی دراین باره گفته است:

هرچند گرند تور ادامه خواهد یافت اما خداحافظی از استودیو بسیار سخت است. در حقیقت من هرگز فرصتی برای خداحافظی کردن از تاپ گیر نداشتم و درحالی که مثل همیشه در تاپ گیر بودم، لحظه ای بعدازآن بیرون آمده بودم. من هرگز از آن برنامه خداحافظی نکردم؛ بنابراین قسمت آخر گرند تور برایم تقریباً مثل خداحافظی از تاپ گیر بود و به همین دلیل بسیار احساساتی شدم

[دانلود ویدئو]
همرسانی نوشتار: