ازدواج عروس سعودی با ورزشکار معروف خبرساز شد + عکس

مدل معروف سعودی عبیر سندر، به تازگی با یک انگلیسی به نام لیام اونیل معروف مربّی هنر های رزمی ترکیبی ازدواج کرد، جشن ازدواج چشم نواز آن دو بازتاب گسترده ای در فضای مجازی داشت.

  1. دوشنبه ۹ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۰۸:۰۵ (۴ سال،۱۱ ماه قبل)
ازدواج جنجالی مدل پرحاشیه سعودی
به گزارش فرانگر

عبیر سندر مدل معروف سعودی با لباس عروس متمایز و زیبای خود در جشن ازدواجش می درخشید. فضای رُمانیک ازدواج آن دو توجه کاربران فضای مجازی را به خود جلب کرد.

بسیاری از کاربران با توجه به دکور های چشم نواز و امکانات عالی موجود، این جشن ازدواج را افسانه ای و به یاد ماندنی توصیف کردند.

نکته قابل توجه در ازدواج مدل سیاه پوست سعودی با ورزشکار سفید پوست انگلیسی از دیدگاه کاربران این بود که عشق و ازدواج می تواند مرز های نژاد، رنگ و ملیّت را زیرپا بگذارد. عبیر سندر ماه عسل را همراه همسرش در سنگاپور محل اقامت خود سپری کرد. آن دو بخش های کوتاهی از زندگی روزمره خود از جمله هوای بارانی و سوپر مارکت های سنگاپور را در اینستاگرام منتشر کردند.

عبیر وبلاگر مد و زیبایی و یکی از شاخ های فضای مجازی در عربستان است و یک کانال در یوتیوب دارد که کلیپ هایی از زیبایی، گریم، مد و... را منتشر می کند و بیش از ۲۷۰ هزار نفر فالوئر دارد.

ازدواج جنجالی مدل پرحاشیه سعودی

عبیر سندر چند سال پیش با تهیه کلیپی دلیل مدل شدن خود را مبارزه با نژاد پرستی عنوان کرده بود. این ویدئو در یوتیوب تحت عنوان "بله، او سیاه است... اما زیباست" منتشر شد. این فیلم با بیش از چند صدهزار بازدید رکورد قابل توجهی برای او به شمار می رفت. او با مدل شدن قصد داشته و دارد تا نگاه مرسوم به رنگ تیره ی پوست را تغییر دهد.

سندر می گوید جمله ی "او سیاه است، اما زیباست" یک عبارت متداول و زشت در فرهنگ زبانی آنان می باشد که در رابطه با زنان تیره پوست استفاده می شود و این جمله درون خود نژادپرستی مخفی و پنهانی دارد.

او در ادامه می گوید: "من به دلیل رنگ پوستم حرف های زیادی در رابطه با زشت بودنم شنیده ام، اما همین جمله ی معروف که مردم زیاد به کار می برند نشان دهنده ی آن است که زیبایی هیچ ربطی به رنگ پوست ندارد. "

هرچند فیلم هایی که این فعال در زمینه ی مد و زیبایی تهیه می کند با اقبال گسترده ای روبرو شده، اما همچنان کامنت های نژادپرستانه او را غمگین می کند.

عبیر سندر می گوید: وقتی بچه بودم فکر می کردم بسیار زیبا هستم، چهره و رنگ پوست زیبایی دارم، اما از وقتی بزرگ شدم و در جامعه پا گذاشتم حرف های بغض آلود، زشت و نژاد پرستانه ی بسیاری شنیدم، گاهی آنقدر از خودم متنفر میشدم که تصمیم داشتم هر طور شده خود را به رنگ سفید درآورم.

این روز ها هم ازدواج او با ورزشکار سفید پوست انگلیسی به موضوع داغ برای کاربران فضای مجازی تبدیل شده است، شما چه فکر می کنید آیا ازدواج او نیز می تواند نوعی مبارزه پنهانی با افکار نژادپرستانه باشد؟!
همرسانی نوشتار: