دایملر: نمی دانیم مرسدس های کیم جونگ اون از کجا آمده اند!

  1. یکشنبه ۸ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۰۹:۵۵ (۵ سال قبل)
دایملر: نمی‌دانیم مرسدس‌های کیم جونگ اون از کجا آمده‌اند!
به گزارش فرانگر

کمپانی دایملر آلمان اعلام کرد از چگونگی دست یابی کیم جونگ اون رهبر کره شمالی به لیموزین های ضدگلوله ی مرسدس خبر نداشته و البته هیچ تجارتی نیز با این کشور ندارد.

کیم جونگ اون در چند دیدار خبرساز اخیر خود که شامل دیدار با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بوده از لیموزین های مرسدس برای حمل ونقل خود استفاده کرده و همین امر سؤالات زیادی را به وجود آورده است.

فروش اقلام تجملی و لوکس از جمله خودروهای لیموزین به کره شمالی ممنوع بوده و این تحریم ها به خاطر تحت فشار قرار دادن این کشور برای از دست کشیدن از برنامه ی سلاح های هسته ای کره شمالی وضع شده اند.

البته دو لیموزین مرسدس در روسیه انتظار کیم جونگ اون را می کشیدند. اولی یک مایباخ S۶۰۰ پولمن گارد و خودروی دوم نیز مایباخ ۶۲ بود. گفته می شود رهبر کره شمالی برای دیدار با ترامپ در سنگاپور و هانوی از خودروی S۶۰۰ پولمن استفاده کرده است.

دایملر: نمی دانیم مرسدس های کیم جونگ اون از کجا آمده اند!

سیلک ماکرت سخنگوی دایملر گفته است:

ما اصلاً از چگونگی دست یابی کره شمالی به این خودروها خبر نداریم. صادرات صحیح محصولات و پیروی کامل از قوانین جزو اصول اساسی فعالیت های تجاری دایملر است.

او ادامه می دهد:

کمپانی ما بیش از ۱۵ سال است که ارتباطات تجاری با کشور کره شمالی نداشته و هم اکنون نیز با تحریم های اتحادیه اروپا و آمریکا هماهنگ است. به منظور جلوگیری از تحویل این محصولات به کره شمالی و سفارت های آن در سراسر جهان، دایملر فرایند کنترل صادرات گسترده ای را مدنظر قرار داده است. البته فروش خودروها توسط دیگر شرکت ها و به خصوص مدل های دست دوم خارج از قدرت کنترلی و مسئولیت دایملر می باشد.

[دانلود ویدئو]
همرسانی نوشتار: