کیا به تولید پیکاپ فکر می کند!

  1. یکشنبه ۸ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۰۷:۵۸ (۵ سال،۲ ماه قبل)
کیا به تولید پیکاپ فکر می‌کند!
به گزارش فرانگر

یکی از بدترین رازداری ها در صنعت خودرو این است که هیوندای در حال کار روی نسخه ی تولیدی کانسپت پیکاپ سانتاکروز می باشد. البته این خودرو حداقل قبل از سال ۲۰۲۰ معرفی نخواهد شد اما حالا می دانیم که فرایند تولید چنین خودرویی در حال ادامه است. اگر منطقی فکر کنیم خواهیم فهمید که اگر هیوندای در حال ساخت یک پیکاپ باشد پس تولید چنین خودرویی توسط کیا هم توجیه پذیر خواهد بود. این طور نیست؟

یکی از مدیران ارشد کیا در آمریکا با موتورترند مصاحبه کرده و گفته که هنوز تصمیمی رسمی درباره ی تولید پیکاپ توسط کیا گرفته نشده است. این مدیر ارشد تولید چنین خودرویی را تأیید نکرده و البته آن را رد هم نکرده است.

این مدیر رده بالا خاطرنشان ساخته است:

کیا به تولید پیکاپ فکر می کند!

بله من به آن فکر می کنم. منظورم این است که تا زمان رسمی شدن راه زیادی باقی مانده است. از نظر ما فرصت های کافی وجود دارد. ما به کلاس های اصلی کنونی نگاه می کنیم و به دنبال تبدیل شدن به برند شاسی بلند ساز قدرتمندی هستیم. ما می خواهیم قدرت خود در کلاس سدان ها را نیز بیشتر کنیم و هنوز هم می توانیم در بخش هایی که فرصت های بهتری وجود دارد بدرخشیم.

بنابراین اساساً کیا می خواهد مهم ترین کلاس های خودرویی بازار یعنی شاسی بلندها و سدان ها را پوشش دهد و پس از آن اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود احتمال تولید برخی مدل ها با بازار محدودتر هم وجود خواهد داشت.

این مدیر در ادامه می گوید:

کیا به تولید پیکاپ فکر می کند!

اگر بتوانیم همه چیز را به خوبی پیش ببریم به این سؤال می رسیم که آیا یک پیکاپ می تواند جزو محصولات آتی کیا باشد؟ این اتفاق می تواند رخ دهد اما فعلاً در دستور کار نیست. ما در حال تمرکز روی قلمروی اصلی یعنی شاسی بلندها و سواری ها هستیم.

خبر خوب اینکه کیا هنوز هم معتقد است سدان ها نقش مهمی در آینده ی نزدیک خواهند داشت و از سرمایه گذاری روی این کلاس استقبال می کند.

Kia Cerato
همرسانی نوشتار: