ادعای جدید درباره صفر شدن صادرات نفت ایران + جزییات

نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران سه شنبه شب به وقت تهران در نشست مطبوعاتی مدعی شد که بیش از ۲۰ کشور واردات نفت خام از ایران را به «صفر» رسانده اند.

  1. سه شنبه ۳ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۲۱:۲۵ (۵ سال،۱ ماه قبل)
ادعای جدید برایان هوک درباره ایران
به گزارش فرانگر

خبرگزاری «اسپوتنیک» «برایان هوک» در نشست مطبوعاتی گفت: «ما شاهد بودیم که از ماه مه (اردیبهشت) گذشته به این سو، بیش از ۲۰ کشور واردات نفت خام خود از ایران را به صفر رسانده اند.»

این مقام آمریکایی در ادامه گفت که واشنگتن یک گزینه به کشورهای دیگر برای همکاری با آمریکا یا تعامل با ایران ارائه داد.

برایان هوک افزود: «هیچ شواهدی دال بر این که این کشورها در فکر دور زدن تحریم های آمریکا باشند، موجود نیست.»

نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران در ادامه به تعهد واشنگتن در کمک به افزایش تولید نفت عراق  جهت تامین نیازهای نفتی ترکیه و دیگر کشورها با توجه به خاتمه معافیت از تحریم های ایران اشاره کرد.

برایان هوک گفت: «ما در اقدام های دیپلماتیک مهمی فعالیت کرده ایم و به عراق نیز از نظر فنی جهت افزایش تولید نفت کمک کرده و بسیار خوشحالیم که حجم قابل توجهی از نفت عراق را به ترکیه وارد کنیم. این اقدام ها همچنان ادامه خواهد یافت تا ترکیه و همچنین تمام کشورهای وارد کننده نفت بتوانند نفت مورد نیاز برای توسعه اقتصاد خود را به دست آورند.»

دولت آمریکا روز گذشته به طور رسمی از اتمام معافیت از تحریم های ایران خبر داد و متعاقب آن چین و ترکیه، دو مشتری عمده نفت ایران مخالفت با این اقدام جدید واشنگتن را اعلام کردند.
همرسانی نوشتار: