نظر مرجع تقلید سرشناس درباره مسابقه برنده باش خبرساز شد + عکس و واکنش

روابط عمومی مسابقه «برنده باش» نسبت به انتشار استفتایی از آیت الله مکارم شیرازی درباره این مسابقه توضیحی ارائه کرد.

  1. سه شنبه ۳ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۱۵:۰۷ (۵ سال،۱ ماه قبل)
توضیح روابط عمومی مسابقه «برنده باش» درباره یک استفتاء
به گزارش فرانگر

به نقل از مهرنیوز، در پی انتشار نظر آیت الله مکارم شیرازی در پاسخ به استفتایی درباره مسابقه «برنده باش»، روابط عمومی این مسابقه توضیحی را برای رسانه ها ارسال کرد.

متن توضیح روابط عمومی مسابقه به این شرح است:

«به نام خدا
در پی انتشار استفتائی پیرامون مسابقه برنده باش به اطلاع می رساند فرض مطرح شده در سوال استفتاء کامل نیست و طبیعتاً فرض ناکامل، جایگاه سوال را مخدوش می سازد.

از شب گذشته متن استفتایی از آیت الله مکارم شیرازی در رسانه ها و فضای مجازی در حال انتشار است که این متن را در زیر می خوانید:

سوال: «مسابقه ای حضوری با عنوان مسابقه بزرگ برنده باش از طریق شبکه سه سیمای جمهوری اسلامی ایران در حال اجرا و پخش است که به شرکت کنندگان در این مسابقه به ازای پاسخ صحیح به هر سوال، مبلغ قابل توجهی به صورت پلکانی (تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان) اعطا می کند که با کمک مجری برنامه و فرصت هایی که در اختیار هر شرکت کننده قرار می گیرد، مبلغ جایزه غالباً از ۵ میلیون تومان کمتر نیست. شرط حضور در این برنامه خرید سوال و پاسخ درست به آن ها از طریق اپلیکیشن مخصوص است و در صورت درست بودن جواب ها، در یک رقابت فشرده، ۴ نفر به مسابقه حضوری دعوت خواهند شد. آیا برگزاری این نوع مسابقات جایز است؟ آیا شرکت در این نوع مسابقات جایز است؟ آیا شرکت کننده، مالک شرعی جایزه خواهد شد؟
پاسخ: «بسمه تعالی. این کار قمار است و کسانی که شرکت می کنند مالک آن جوایز نمی باشند.»

استفتاء
همرسانی نوشتار: