نخستین تصویر از قاتلان اماراتی خاشقجی در ترکیه + عکس

ترکیه از دستگیری دو تبعه اماراتی مظنون به جاسوسی و بازجویی از آن ها به دلیل هرگونه ارتباط با قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار مخالف سعودی خبر داد.

  1. شنبه ۳۱ فروردین ۹۸ ساعت ۱۴:۴۵ (۵ سال قبل)
دستگیری قاتلان اماراتی خاشقجی در ترکیه +عکس
به گزارش فرانگر

رسانه های ترکیه همچنین نخستین تصاویر از این دو مظنون اماراتی را منتشر کردند.

خبرگزاری آناتولی ترکیه در گزارش خود اعلام کرد که این دو روز جمعه توسط مقام های ترکیه ای و به عنوان بخشی از تحقیقات دادستانی استانبول درباره جاسوسی کشور های حوزه خلیج فارس در ترکیه دستگیر شده اند. در این گزارش به زمان دستگیری این افراد اشاره ای نشده است.

روزنامه ینی شفق ترکیه نیز نوشت که این دو مظنون روز دوشنبه در عملیات مشترک نیرو های پلیس و سرویس اطلاعاتی کشور دستگیر شده اند. با این حال به نام و هویت این افراد اشاره ای نشده است.

در گزارش این روزنامه آمده است: این دو که هر دو از اتباع امارات هستند با افرادی تماس داشته اند که در پرونده خاشقجی تحت بازجویی هستند.

خاشقجی، روزنامه نگار منتقد عربستانی دوم اکتبر در کنسولگری عربستان در استانبول توسط تیمی ۱۵ نفره که از سوی ریاض ماموریت داشتند کشته شد.

بک مقام مسئول دولت آنکارا همچنین گفت که این مظنونان اکتبر ۲۰۱۸ وارد ترکیه شده و احتمال دارد که تلاش می کردند تا اطلاعاتی درباره مخالفان سیاسی عرب ساکن در ترکیه جمع آوری کنند.

سفارت امارات در ترکیه به این مساله واکنش نشان نداده است.

خبرگزاری آناتولی ترکیه نیز گزارش داد که دفتر دادستانی ترکیه علیه این دو مظنون به جرم جاسوسی نظامی و سیاسی و جاسوسی بین المللی اعلام جرم کرده است. این دو اواخر روز جمعه در دادگاه حاضر شدند.

همرسانی نوشتار: