اولین تصاویر از لحظه پرواز نخستین جنگنده ایرانی در آسمان تهران + عکس ها

هواپیمای جنگنده کاملاً ایرانی کوثر برای نخستین بار در آسمان تهران نمایش هوایی داد. این جنگنده صبح دیروز به همراه هواپیماهای جنگنده صاعقه، اف پنج و میگ ۲۹ به منظور انجام نمایش و تمرین هوایی از فرودگاه مهرآباد به پرواز درآمد.

  1. چهارشنبه ۲۸ فروردین ۹۸ ساعت ۰۷:۴۶ (۵ سال،۲ ماه قبل)
هواپیمای کوثر
به گزارش فرانگر

علاوه بر هواپیماهای جنگنده ارتش، هواپیمای سوخت‏ رسان بوئینگ 747 ارتش نیز در این روز به منظور انجام تمرین سوختگیری به پرواز درآمد. این تمرین نظامی پیش از برگزاری رژه 29 فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروی زمینی برگزار شد و جنگنده ها خود را برای نمایش هوایی در روز رژه آماده کردند. براساس اعلام فرماندهان ارشد ارتش جمهوری اسلامی در مراسم رژه روز ارتش تنها جنگنده‎های بومی پرواز می‎کنند. 

هواپیمای کوثر

هواپیمای کوثر یک هواپیمای جنگنده پیشرفته با مأموریت پشتیبانی نزدیک هوایی است که به صورت کاملاً بومی ساخته شده و ایران را در زمره معدود کشورهای دارای فناوری طراحی و ساخت هواپیمای جنگنده با سامانه های اویونیک و کنترل آتش نسل چهارم قرار داده است. از دیگر قابلیت‎های این جنگنده، نصب انواع موشک ها و بمب‏ های مورد نیاز صحنه رزم بوده و به گونه‏ ای طراحی و ساخته شده که با دیگر تجهیزات و سلاح‎های ساخت داخل سازگاری کامل دارد.

همرسانی نوشتار: