اجرای کنسرت برزیلی در تهران خبرساز شد + عکس ها

نوازنده و آهنگساز سرشناس برزیلی برای نخستین بار موسیقی محبوب برزیلی ( MPB) را در تهران اجرا کرد.

  1. یکشنبه ۲۵ فروردین ۹۸ ساعت ۱۸:۵۵ (۵ سال قبل)
اجرای موسیقی محبوب برزیلی در تهران
به گزارش فرانگر

کنسرت لیو گاندلمان بیست و چهار فروردین بهمت سفارت برزیل و موسسه آوای باران در ایوان شمس برگزار شد. این هنرمند به همراه اعضای ارکستر خود رپرتواری از قطعات موسیقی سامبا و بوسا نووا (موسیقی جز برزیلی) را اجرا کرد. Adalberto Bezerra Miranda Cassus almeida da costa و Eduardo Amancio Farias اعضای ارکستر وی بودند.

اجرای موسیقی محبوب برزیلی در تهران

پیش از اجرای کنسرت، سفیر برزیل در ایران روی صحنه آمد و با توضیحاتی در خصوص لیو گاندلمان وی را به عنوان یکی از مشهور ترین نوازندگان در برزیل نام برد.

اجرای موسیقی محبوب برزیلی در تهران

در ادامه و با ورود اعضای ارکستر به صحنه، نخستین قطعه اجرا شد. گاندلمان که به زبان انگلیسی با حاضرین صحبت می کرد، ضمن ابراز خوشحالی از حضورش، این کنسرت و قطعاتش را حاصل رویاپردازی های خود دانست و از حاضرین خواست تا وی را همراهی کنند. Solar، Furuvudé، Neshama، Lamento، Quem Quiser Encontrar o Amor، As Rosaa Nao falam، A llha، Chorinho em aldeia، Choro Negro، ٫So Por Amor و Sinal Vermelho قطعاتی بودند که در این شب اجرا شدند.

اجرای موسیقی محبوب برزیلی در تهران

این کنسرت در دو بخش برگزار شد که در بخش دوم و در انتهای آن، لیو گاندلمان در بین مردم حاضر و درکنار آن ها به نوزاندگی پرداخت. این حرکت وی با استقبال و تشویق حاضرین در سالن همراه شد.

اجرای موسیقی محبوب برزیلی در تهران

لازم به ذکر است، لیو گاندلمن به عنوان یکی از نوازندگان محبوب برزیل، نه تنها دارای جایگاه ویژه ای از پرستیژ بوده که هواداران بسیاری در میان عموم مردم خصوصا در میان قشر جوان و علاقه مندان به سبک موسیقی MPB (موسیقی محبوب برزیلی) دارد. وی همچنین در سـبک کلاسـیک نیـز شـناخته شـده اسـت.

این کنسرت به همت سفارت برزیل و موسسه آوای باران برگزار شد.

همرسانی نوشتار: