وقتی شبکه 3 سیما با غلطک از روی ماهواره رد شد + عکس

نشست خبری عوامل سریال "زوج یا فرد" با حضور مهران مهام تهیه کننده، علیرضا نجف زاده کارگردان، امیرعباس پیام و مهدی روشن روان نویسندگان، مرجان گلچین، هدایت هاشمی، ناهید مسلمی، مهران رجبی، سپند امیر سلیمانی و برخی دیگر از عوامل در سالن اداره کل روابط عمومی سازمان صداوسیما برگزار شد.

  1. دوشنبه ۱۹ فروردین ۹۸ ساعت ۰۷:۳۵ (۵ سال،۳ ماه قبل)
وقتی شبکه 3 با غلطک از روی ماهواره رد شد!
به گزارش فرانگر

مهران مهام در این نشست گفت: انرژی که مخاطبان بعد از هر کاری به گروه سازنده می دهند به نوعی دستمزد واقعی ماست که خدارا شکر این اتفاق با رضایت مخاطبان از مجموعه زوج یا فرد انگار برای ما ایجاد شده است. در حال حاضر بالای ۹۰ درصد مخاطبان تقاضای ساخت سری دوم مجموعه را داشتند که به نوعی این موضوع برای ما بزرگترین دستمزد ممکن است.

وی افزود: البته هنوز نمی توان درباره ساخت سری دوم این سریال تصمیم گرفت و ما هم قول ساخت سری دوم را نمی دهیم اما اگر قصه خوبی برای این مجموعه پیدا شود سری دوم آن را هم خواهیم ساخت.

این تهیه کننده درباره سکانسی از سریال که به موضوع "آقازادگی" می پرداخت که در شبکه های مجازی واکنش های بسیاری داشت، عنوان کرد: پخش این سکانس به صورت گسترده در فضای مجازی نشان می دهد که سانسوری در این قسمت وجود نداشته و ما نیز سعی کردیم معنی حقیقی آقازادگی در سریال گفته شود. همان طور که در سریال گفتیم آقازاده کسی است که لقمه حلال می خورد. آقازاده پسر کارگری است که پدرش به سختی کار می کند تا لقمه حلال را سر سفره خانواده ببرد.

امیرعباس پیام نویسنده این مجموعه در ادامه بیان کرد: به طور کلی وظیفه اصلی ما غصه گویی است. با توجه به شرایط جامعه جا دارد درباره برخی مسایل اجتماعی صحبت شود. به شخصه از روز اولی که واژه "ژن خوب" و "آقازاده" به گوش ام خورد کهیر زدم و خواستم به نوعی به آن بپردازم و به این ترتیب آن سکانس در سریال نوشته شد.

وی افزود: ما خواستیم یادآوری کنیم آقازادگی معنای دیگری دارد. هر چقدر واژه معنای درست خود را پیدا کند ما می توانیم خیلی مهربان تر در جامعه زندگی کنیم.

هدایت هاشمی بازیگر این مجموعه نیز درباره نقش که در این سریال ایفا می کرد، گفت: ایفای نقش سیاسی دشواری های خاص خود را دارد چراکه شما به عنوان بازیگر با ممیزی های شخصی اصلی خودتان و از سویی سفارش دهنده طرف هستید و از این رو باید روی لبه تیغ راه بروید. من در این مجموعه به لحاظ تکنیکی سعی کردم نقش را به صورتی ایفا کنم که آن نقشی که در سریال چک برگشتی داشتم متفاوت باشد. کنار این موضوع هم بازی شدن با تعدادی از بازیگران که تا به حال با آنها کار نکرده بودم برایم جذاب بود و از این تجربه راضی هستم.

در بخش دیگری از این نشست مهران مهام در پاسخ به این پرسش که آیا با توجه به حواشی اخیر شبکه ۳ مدیر این شبکه دخالتی در سریال داشته یا خیر، گفت: اصلا به این صورت نبوده و قبل از اینکه امروز آقای علی عسکری از اقدامات شجاعانه مدیر شبکه سه بگوید ما قبل از آن با روزنامه جام جم صحبت کرده بودم. شبکه ۳ امسال با غلطک از روی ماهواره رد شد. نباید بی انصاف باشیم. باید خوب آن را بگوییم و بد را هم بگوییم. در همین تعریف آقازادگی که در سریال حواشی را ایجاد کرد محصول همکاری مدیر شبکه سه بود که با حمایت خود سبب نشان دادن این سکانس شد.

وی افزود: شبکه سه غریب واقع می شود. ما امسال بدترین ساعت پخش را داشتیم ولی با این وجود سریال گرفت و مخاطبان خاص خود را داشت.

مهران مهام در ادامه صحبت های خود درباره انتخاب یوسف تیموری و مهران غفوریان در این مجموعه توضیح داد: باید بگویم شرط گروه برای ساخت این سریال حضور مهران غفوری با یوسف تیموری بوده که در صورت نبود این دو سریال ساخته نمی شد. باید بگویم تهیه کننده پول مفتی ندارد که به کسی بدهد. این بازیگران مورد استقبال مردم هستند. از شما می پرسم کدام شبکه از مهران غفوریان در برنامه سال تحویل دعوت نکرده بود؟این نشان می دهد مردم آنها را دوست دارند.

وی افزود: مرجانه گلچین، مهران غفوریان، ناهید مسلمی، یوسف تیموری به ترتیب از بازیگران محبوبی هستند که آرای مردمی در این سریال روی آنها بوده که نشان از اهمیت آنها برای تلویزیون دارد. اتفاقا باید بگویم مهران غفوریان و یوسف تیموری بازیگرانی هستند که مطمئن باشید من پول مفتی نداریم به آنها بدهم.
همرسانی نوشتار: