کشف فسیل وال چهارپا

دانشمندان شوکه شدند + عکس

وال های ماقبل تاریخ ویژگی هایی به کلی متفاوت با وال های امروزی داشته اند و کشف فسیل یک وال چهارپا توسط باستان شناسان این موضوع را به اثبات رسانده است.

  1. یکشنبه ۱۸ فروردین ۹۸ ساعت ۲۱:۱۵ (۴ سال،۱۰ ماه قبل)
کشف فسیل وال چهارپا دانشمندان را شگفت زده کرد+عکس
به گزارش فرانگر

این وال دوزیست Peregocetus pacificus نام داشته و قدمت آن به ۴۲.۶ میلیون سال قبل باز می گردد. طول این وال چهارپا ۴ متر بوده و دم و دهان آن به گونه ای بوده که وال مذکور بیشتر به سمور دریایی شباهت داشته تا وال.

این مخلوق عجیب هم در آب و هم بر روی خشکی قادر به جابجایی بوده و پاهای آن هم قابلیت حرکت بر روی خشکی را داشته و هم برای شنا در آب قابل استفاده بوده است.

محققان معتقدند کشف این فسیل به شناسایی سیر تحول وضعیت ظاهری و بدنی وال ها تا به امروز کمک شایانی می کند. قدمت اولین وال ها در جهان به ۵۰ میلیون سال قبل در قاره آسیا بازمی گردد و در ادامه وال ها در آفریقا و آمریکا نیز ادامه حیات دادند.

کشف فسیل وال چهارپا دانشمندان را شگفت زده کرد+عکس

فسیل جدید در جنوب پرو و در حوالی صحرایی به نام پلایا مدیا لونا کشف شده که احتمالاً در ۴۲ میلیون سال قبل زیر آب بوده است. بررسی ها نشان می دهد وال های این منطقه بعد از مدتی به آمریکای شمالی مهاجرت کرده اند. این قدیمی ترین فسیل کشف شده از وال در قاره آمریکا و کامل ترین فسیل کشف شده یک وال در جهان بعد از فسیل هایی است که در هند و پاکستان کشف شده اند.
همرسانی نوشتار: