ابوبکر البغدادی کجاست؟

آخرین خبر

یک رسانه انگلیسی گزارش داده است که سرکرده باند تروریستی و از هم فروپاشیده داعش ممکن است به داخل عراق و به طور مشخص به غرب این کشور رخنه کرده باشد.

  1. دوشنبه ۵ فروردین ۹۸ ساعت ۲۲:۵۵ (۵ سال،۳ ماه قبل)
یک روزنامه انگلیسی: ابوبکرالبغدادی در داخل عراق است
به گزارش فرانگر

روزنامه گاردین در مطلبی به قلم مارتین چلوف نوشت داعش از بین نرفته است، زیرا مسئله مربوط به اندیشه ها و افکار است نه سرزمینی که بر آن سیطره داشت.

وی افزود داعش تهدیدی ساختاری و وجودی برای کشورهای عراق و سوریه بود، امروز قدرت آن تخریب و مهار شد، از گردان های تروریست های داعشی خارجی که نزد داعش بود، بخشی از تروریست ها کشته شده و برخی در زندان ها هستند، اما البغدادی از معرکه گریخت و سرنوشت وی نامعلوم است .    ‎

این تحلیلگر نوشت: یاران البغدادی سرکرده گروهک تروریستی داعش ، همچنان وابسته به افکار وی هستند و این موضوع در شعارهای زنان بازداشت شده این گروهک تکفیری مبنی بر اینکه دولت اسلامی باز خواهد گشت، به خوبی آشکار است .  ‎

بر اساس گزارش شبکه الفرات، نویسنده این مطلب روزنامه گاردین اعتقاد دارد که البغدادی سرکرده این گروهک تروریستی با نفوذ به بخش غربی خاک عراق ، منطقه ای که دولتش را در امتداد عراق به سمت سوریه اعلام کرده بود.

به گفته وی، خطر شعله ور شدن آتش جنگ چریکی همچنان وجود دارد.

در ادامه این گزارش به نقل از  منصور بارزانی مسئول شورای امنیت اقلیم کردستان عراق آمده است شرایط سیاسی و اقتصادی که منجر به ظهور گروهک تکفیری داعش شد، همچنان وجود دارد.

وی هشدار داد، این گروهک تروریستی به اشکال مختلف بازخواهد گشت، زیرا در افکار و  اندیشه ها همچنان وجود دارد نه در سرزمینی که بر آن سیطره دارد.
همرسانی نوشتار: