واکنش های شتابزده به تصاویر حاشیه ساز مراسم یک شهرداری + عکس ها

انتشار‬ چند عکس از یک مراسم در شهرداری برازجان حاشیه ساز شد.

  1. یکشنبه ۲۶ اسفند ۹۷ ساعت ۲۰:۵۶ (۵ سال،۲ ماه قبل)
واکنش‌های شتابزده به عکس تقدیر از پاکبانان
به گزارش فرانگر

به نقل از مجله‬ مهر‬: ‬در این تصاویر، مسئولان روی صندلی نشسته اند و پاکبان ها روی زمین! برخی از واکنش های فضای مجازی در این زمینه را می خوانید:

سیاوش خرمگاه: ‏ این مراسم در حالی روز شنبه ۲۵ اسفند ماه برگزار شد که مسئولان بر روی صندلی و ‎کارگران و پاکبانان را روی زمین نشاندند. اقدام تبعیض آمیزی که می توان آن را نقض کرامت انسانی در نظر گرفت.

سلمانه: ‏وقتی واکنش درستی نسبت به زمین نشستن پاکبانان نداشتید، یقیناً مورد قضاوت مردم قرار می گیرد جناب ‎شهردار! اگر مسئله ی حفظ شأن و تکریم مدیران هم مطرح بود اجازه می دادید که مدیران شهرداری روی زمین بشینند؟! یا فقط این بی توجهی ها و بی حرمت ها شامل حال این پاکبانان زحمتکش میشه!

حاج آقا رضایی: ‏از این همه بی احترامی به قشر ضعیف جامعه بترسید اینها، ولی نعمت شما هستن.

علی خضریان: ‏جناب آخوندی که در مراسم تجلیل از شهردار ‎برازجان حضور داشتی و شاهد تحقیر پاکبان های شریف بودی. آیا نمی دانستی مکتب ‎اسلام برای انسان، بماهو انسان، کرامت ذاتی قائل شده است و مهم ترین معیار و مبنای کرامت اکتسابی را نیز بر پایه تقوا و ایمان گذاشته و نه پست و مقام؟

خانم احمدی: ‏دستان زحمت کش شما همان دستانی است که پیامبر عزیزمان بر آن دست ها بوسه می زند...

البته ساعاتی پس از انتشار این تصاویر و واکنش های منفی نسبت به آن، شهردار برازجان از بی دقتی به وجود آمده عذرخواهی کرد. او تصویری از حضور خودش در میان کارگران را نیز منتشر کرده است.

واکنش های شتابزده به عکس تقدیر از پاکبانان

یکی از کاربران توئیتر با نام ابراهیم هم در این باره نوشت: «…امروز عکس زیر با متن هایی متفاوت (همگی تند) از سمت دوستانی از شهر های مختلف برای منِ برازجانی ارسال شده بود. از آنجا که اهل برازجان هستم و از نزدیک اطلاع بیشتری دارم و از آنجا که عدالتخواهی باید با انصاف همراه باشد توضیحاتی می دهم. در شهرداری برازجان سالن کنفرانس کارکرد نمازخانه رو هم داره و این فرش وسط میز ها فرش نماز است. در خیلی از جلسات که صندلی کم میاد بخشی از کارمندان شهرداری یا مدعوین روی همین فرش می نشینند. مراسم هم با میزبانی کارگران و پاکبانان شهرداری برگزار شده و کسانی که روی صندلی ها نشسته اند مهمان پاکبانان بوده اند و اکثرشان هم از مسئولان نبودند…»

واکنش های شتابزده به عکس تقدیر از پاکبانان
همرسانی نوشتار: