آخرین وضعیت بارندگی در 11 محور مواسلاتی کشور + جزییات

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از بارش برف و باران در محور های ۱۱ استان خبر داد.

  1. یکشنبه ۲۶ اسفند ۹۷ ساعت ۱۸:۰۵ (۵ سال،۴ ماه قبل)
به گزارش فرانگر

سرهنگ نادر رحمانی در این باره گفت: طبق آخرین گزارش های دریافتی در حال حاضر شاهد بارش برف در محور های میانه-زنجان، مراغه-هشترود استان آذربایجان شرقی، محور شاهین دژ-تکاب استان آذربایجان غربی، محور های بانه-سقز و قروه-همدان استان کردستان، محور دستجرد-تفرش استان قم و ارتفاعات محور های هراز، قم، فیروزکوه و کرج-چالوس هستیم. همچنین بارش باران نیز در اکثر محور های استان های آذربایجان غربی، کرمانشاه، هرمزگان، قم، اصفهان، قزوین، البرز و محور های جلفا-مرند، صوفیان-شبستر استان آذربایجان شرقی، محور های سنندج-قروه و سنندج-کامیاران استان کردستان مشاهده می شود.

وی افزود: شاهد وزش باد همراه با گرد و خاک نیز در محور های فردوس-بشرویه، دیهوک-طبس و قاین-زیرکوه استان خراسان جنوبی هستیم.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا درباره وضعیت ترافیکی محور های کشور اظهار کرد: در حال حاضر ترافیک در مسیر آزادراه تهران به کرج از گرمدره تا پل فردیس و آزادراه قزوین به کرج از پایانه شهید کلانتری تا پل فردیس نیمه سنگین گزارش شده است. سایر محور های مواصلاتی از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردارند.

اخطاریه هواشناسی در مورد آبگرفتگی معابر

سازمان هواشناسی طی اخطاریه ای نسبت به وقوع سیلاب و آبگرفتگی معابر در شرق استان مازندران و غرب گلستان اخطار داد.

در اخطاریه سازمان هواشناسی آمده است: «بر اساس نقشه های پیش یابی، طی امشو روز دوشنبه (۲۷ اسفند)، عبور جبهه سرد از شرق سواحل دریای خزر و شمالی شدن جریانات روی دریای خزر، سبب کاهش دما و وزش شدید باد در شرق استان مازندران و استان گلستان به ویژه مناطق غربی آن خواهد شد.

بر اساس این اخطاریه، با ادامه فعالیت سامانه بارشی در این مناطق، رگبار باران در پاره ای مناطق و ارتفاعات رگبار برف و مه غلیظ رخ خواهد داد بنابراین طی این مدت آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل ها، کولاک برف و مه غلیظ سبب اختلال در تردد جاده ها می شود.

از این رو به سازمان ها و ارگان های ذیربط توصیه می شود تمهیدات لازم جهت جلوگیری از کاهش خسارات احتمالی به عمل آید و به مسافرین توصیه می شود که با تجهیزات ایمنی کامل سفر کنند.»
همرسانی نوشتار: