5 دقیقه حاشیه ساز جهانگیری کولاک به پا کرد + واکنش ها

اظهارات معاون اول رئیس جمهور در توئیتر که گفته بود جواب حرف ها علیه دولت را در ۵ دقیقه می توان داد، واکنش های زیادی را در بین کاربران منتقد دولت برانگیخته است.

  1. پنجشنبه ۱۶ اسفند ۹۷ ساعت ۰۹:۳۰ (۱ سال،۵ ماه قبل)
جهانگیری
به گزارش فرانگر

در توئیتر، هشتگی با عنوان «ظرف ۵ دقیقه» به وجود آمد. برخی کاربران در واکنش به این پیام توئیتری به خالی بودن صندلی سخنگویی دولت در هفت ماه گذشته اشاره کردند. کاربری در این باره خطاب به جهانگیری نوشت: «شما اگه جواب گو بودید دولت رو شش ماه بدون سخنگو نمی گذاشتید.» عده ای از کاربران هم به مسئله افزایش قیمت ها اشاره و برخی هم از سوء استفاده های دلار ۴۲۰۰ تومانی موسوم به دلار جهانگیری انتقاد کردند. همچنین برخی کاربران فیلم های مناظرات انتخابات جهانگیری را دست به دست کردند.

در این بین اکانت برنامه بدون توقف هم در پستی که مورد تأیید مدیران این برنامه تلویزیونی قرار گرفته، از جهانگیری دعوت کرد در این برنامه حاضر شود و به انتقادهای منتقدان پاسخ دهد. کاربری هم به طنز نوشت: «یادتونه لواندوفسکی تو ۵ دقیقه ۵ تا گل زد؟ فکر کنم جهانگیری می خواد رکورد لواندوفسکی رو بشکنه!» یک کاربر طنز دیگر هم یک عبارت مشهور طنز را یادآور شده و نوشته است: «ظرف ۵ سال نمیشه کاری کرد ولی ظرف ۵ دقیقه می شه به منتقدان جواب داد، تو خود حجاب خودی اسحاق از میان برخیز! پاسخ گوی کی بودی تو؟!»

کاربر دیگری هم به طنز نوشت: شوخی نکن باهامون یه «زنونابین» گفتن که ۵ ثانیه هم طول نمی کشه چه برسه به ۵ دقیقه! کاربر دیگری نوشت: پس از دلار جهانگیری حالا باید شاهد ۵ دقیقه جهانگیری هم باشیم!

حسین دهباشی سازنده مستند روحانی در انتخابات سال ۹۲ که اکنون جزو منتقدان دولت اوست نیز در متنی انتقادی علیه جهانگیری نوشت: «برای چنین حجمی از پرسش و حرف و حدیث در ۵دقیقه نمی شود جواب داد و به آمارها و مستندات تکیه کرد. مگر مدعی معجزه باشی یا که نه! به جای پاسخ و استدلال، بزنی به جاده همیشگی فرافکنی و توهین و تخریب و مسخرگی و سیاه نمایی منتقدان. که با این مدل و ایجاز شاید ۵ دقیقه هم برایش زیاد باشد!» رضا رشیدپور هم در برنامه «حالا خورشید» با انتقاد از این اظهارنظر جهانگیری تأکید کرد نامحرم کردن مردم درست نیست و باید جواب انتقادها را داد.