جنجال بر سر تصویر حاشیه ساز نماینده محجبه + عکس

روز گذشته، شخصی که هویتش مشخص نیست پوستری جنجال برانگیز از «ایلهان عمر» نماینده دموکرات حوزه پنجم ایالت مینه سوتا، در سنای ایالتی ویرجینیا نصب کرده بود. این تصویر او را در حالی نشان می داد که حملات ۱۱ سپتامبر به برج های مرکز تجارت جهانی در نیویورک در پس زمینه این عکس نقش بسته بود.

  1. یکشنبه ۱۲ اسفند ۹۷ ساعت ۲۰:۱۰ (۵ سال،۲ ماه قبل)
جنجال در کنگره بر سر تصویر حاشیه ساز زن نماینده +عکس
به گزارش فرانگر

بر روی این تصویر نوشته شده بود: «گفتید هرگز فراموش نکن، من سندی هستم دال بر اینکه شما فراموش کرده اید.»

نصب این پوستر موجب اختلافات شدید و درگیری لفظی میان قانونگذاران دموکرات و جمهوری خواه شد که در پی آن یک کارمند زخمی و یک مقام رسمی پس از آنکه متهم به بیان اظهارات ضد مسلمانان شد، استعفا کرد.

در همین حال، راجر هنشوا، رئیس مجلس نمایندگان ایالت ویرجینیا دستور بررسی و تحقیق درباره این ماجرا را صادر کرد.

ایلهان عمر با انتشار پیامی در حساب کاربری توئیتر به این نمایش ضد اسلامی واکنش نشان داد و نوشت: تعجبی ندارد که چرا من در «فهرست مرگ» تروریست های داخلی هستم و چرا جمله «ایلهان عمر را ترور کنید» بر روی پمپ بنزین نزدیک محل اقامتم نوشته شده است. بیشتر نگاه نکنید، نمایش ضد اسلامی جمهوری خواهان مرا در سرزمین خودم به یک تروریست تشبیه کرده است و کسی نیست آن ها را محکوم کند.

این نماینده کنگره آمریکا یکی از دو زن مسلمانی است که در جریان انتخابات اخیر مجلس نمایندگان به کنگره راه یافته و از نقش پررنگ لابی های صهیونیستی در صحنه سیاسی این کشور انتقاد کرده است. وی بخاطر این موضوع از سوی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و هم حزبی های خود سرزنش شد.

او همچنین از مخالفان اصلی فروش سلاح به عربستان سعودی است.

جمهوریخواهان در مجلس نمایندگان ایالت ویرجینیا حائز اکثریت هستند.

همرسانی نوشتار: