چهار شهر دیدنی کمترشناخته شده در ترکیه برای سفر در تعطیلات نوروز

شهرهای بدروم، کوش آداسی، مارماریس و آلانیا در شهرهای بزرگ ترکیه، مکان های دیدنی فوق العاده ای دارند که کمتر شناخته شده اند و در نوروز می توانید به آن ها سر بزنید.

  1. شنبه ۲۷ بهمن ۹۷ ساعت ۲۱:۴۳ (۵ سال،۲ ماه قبل)
چهار شهر دیدنی کمترشناخته شده در ترکیه برای سفر در تعطیلات نوروز
به گزارش فرانگر

ترکیه کشوری در شمال غرب ایران است و بخشی از آن در قاره آسیا و بخش دیگرش در قاره اروپا قرار دارد. ترکیه با کشورهای ایران، نخجوان، ارمنستان، گرجستان، عراق، سوریه، بلغارستان و یونان همسایه است. علاوه بر این، این کشور با دریای سیاه، دریای کوچک مرمره، دریای اژه و دریای مدیترانه، مرز آبی دارد؛ تاریخخ پر فراز و نشیب و موقعیت جغرافیایی خاص این کشور، دست به دست هم داده اند تا امروزه ترکیه را به یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری بین گردشگران خارجی تبدیل کنند.

ترکیه جاذبه های دیدنی بسیار زیادی دارد و هر کدام از شهرهای آن، می تواند مقصد سفر بعدی شما باشد. نوروز ۹۸ فرصت بسیار مناسبی برای سفر به ترکیه و بازدید از شهرهای کوچک تر و کمتر شناخته شده در این کشور است. شما می توانید از میان مقاصد متنوع تور نوروز ۹۸ یکی از تورهای ترکیه را برای سفرتان انتخاب کنید و از دیدنی های شهرهایی که در ادامه معرفی می کنیم بازدید کنید.

امروزه اغلب آژانس های مسافرتی، انواع تور ترکیه به مقصد شهرهای مختلف مثل استانبول، آنتالیا، مارماریس، کوش آداسی، بدروم و آلانیا را ارائه می کنند. تنوع تورها گاهی انتخاب را برای مسافران دشوار می کند. کجارو در چنین مواقعی به شما پیشنهاد می کند با مراجعه به صفحه تور ترکیه، تورهای مختلفی که آژانس های متعدد ارائه می کنند را مشاهده کرده و با مقایسه قیمت ها و امکانات ارائه شده، بهترین تور مورد نظر خود را انتخاب کنید.

دیدنی های مارماریس

مارماریس

مارماریس یکی از شهرهای ساحلی در دریای مدیترانه و اژه است که به خاطر موقعیت جغرافیایی خاص، طبیعت فوق العاده زیبایی دارد. این شهر بندری در جنوب غرب ترکیه و استان موغله قرار دارد. مارماریس شهری قدیمی است و قدمت آن به ۶ قرن قبل از میلاد مسیح می رسد. دیدنی های مارماریس گردشگران را مسحور می کند و آن ها را به سمت خود می کشاند. در سال های اخیر تور مارماریس از بین انواع تورهای ترکیه، طرفداران خاص خود را پیدا کرده و این شهر در میان گردشگران ایرانی شناخته شده است.

این شهر دو لنگرگاه اصلی و بنادر متعددی دارد و مرکز کشتی رانی و غواصی محسوب می شود. بهترین دیدنی های این شهر براساس رتبه ی کاربران سایت تریپ ادوایزر شامل مارماریس مارینا (Marmaris Marina)، منطقه و نهر دالیان (Dalyan Nehri)، جزیره سدیر (Sedir Island) که با نام جزیره کلئوپاترا (Cleopatra Island) هم شناخته می شود، فواره های رقصان و موزه مارماریس (Marmaris museum) است.

دیدنی های بدروم

بدروم

بدروم (Bodrum) یکی از شهرهای بندری استان موغله در جنوب غربی ترکیه است که در امتداد دریای اژه قرار دارد. این شهر از شمال و شرق به ترتیب به شهرهای ازمیر و آنتالیا محدود می شود که از شهرهای محبوب گردشگری ترکیه هستند.

بدروم آب و هوای مدیترانه ای دارد و بهار و تابستان را می توان بهترین زمان سفر به شهر دانست. کشتیرانی و قایقرانی بدروم بسیار مشهور است و در این شهر می توانید لحظات فوق العاده ای را روی دریا تجربه کنید. به همین دلیل است که تور بدروم نیز در تور شهرهای مشهور ترکیه، رفته رفته محبوبیت خاصی می یابد.

بهترین دیدنی های بدروم براساس نظرات کاربران وب سایت تریپ ادوایزر شامل قلعه سنت پیتر یا قلعه بدروم، موزه دریایی بدروم (Bodrum Maritime Museum)، موزه باستان شناسی زیر آب، ساحل بیتز (Bitez Beach)، خلیج بارداکجی (Bardakci Cove) و آمفی تئاتر بدروم (Bodrum Amphitheater) است.

دیدنی های کوش آداسی

کوش آداسی

کوش آداسی یکی از شهرهای استان آیدین ترکیه است. کوش آداسی به معنای «جزیره پرنده» است. این شهر بندری در نزدیکی جزیره یونانی ساموس قرار دارد و به همین دلیل برای گردشگران بسیار جذاب است.

کوش آداسی یکی از بزرگ ترین بنادر ترکیه است و قایق ها و کشتی های سایر کشورها نیز در این بندر پهلو می گیرند. کوش آداسی علاوه بر طبیعت بکر، تاریخ غنی ای نیز دارد و همین امر سبب محبوبیت تور کوش آداسی بین انواع تور ترکیه شده است. هم علاقه مندان به طبیعت و هم تاریخ دوستان می توانند با سفر به کوش آداسی، خاطرات فراموش نشدنی داشته باشند. برترین  مکان های دیدنی کوش آداسی از نگاه کاربران وب سایت تریپ ادوایزر شامل این جاذبه ها است: پارک آبی آدالند (Adaland)، قلعه کوش آداسی، ساحل بانوان (Kadınlar Denizi)، اوزون پلاژ (Uzun Plaj) و ساحل شن های نقره ای (Silver Sands Beach) در منطقه SSK.

دیدنی های آلانیا

آلانیا

آلانیا یکی از شهرهای گردشگرپذیر ترکیه است که در استان آنتالیا قرار دارد. آلانیا جزو شهرهای ساحلی ترکیه محسوب می شود و طبیعت بسیار زیبایی دارد. این شهر از نظر تاریخی نیز قدمت زیادی دارد و در گذشته بخشی از امپراطوری ایران بود. موقعیت استراتژیک خاص این شهر سبب شده است که همیشه از آن به عنوان دژی مستحکم دربرابر مهاجمان استفاده شود. آلانیا رفته رفته در بین گردشگران ایرانی نیز شناخته شده است و در حال حاضر ایرانی ها این شهر را در فهرست مقاصد خارجی خود قرار می دهند.

در سفرتان به آلانیا می توانید از ساحل کلئوپاترا (Kaleopatra Plaji)، رودخانه دیم چای (Dimcay)، قلعه آلانیا، برج سرخ (Red Tower) و غار دیم (Dim Cave) بازدید کنید.
همرسانی نوشتار: