قتل دوست قدیمی به خاطر یک زن

مرد جوانی که به خاطر زن مورد علاقه اش دوست قدیمی خود را به قتل رسانده است صبح دیروز در شعبه یکم دادگاه کیفری استان البرز پای میز محاکمه ایستاد.

  1. چهارشنبه ۲۵ دی ۹۸ ساعت ۰۸:۲۰ (۴ ماه،۲ هفته قبل)
چاقو
به گزارش فرانگر

به نقل از روزنامه ایران، این جنایت در سال 93 طی یک درگیری خونین در یکی از محله‌های کرج اتفاق افتاد و مأموران پلیس پس از حضور در محل جنایت با جسد مرد 41 ساله‌ای به‌‌ نام ناصر روبه‌رو شدند که با ضربه‌های چاقو به قتل رسیده بود.

ضارب هم که مرد 42 ساله‌ای به‌ نام حمید بود به‌ دنبال تحقیقات جنایی پلیس دستگیر شد و در همان مرحله مقدماتی بازجویی به قتلی که مرتکب شده بود اعتراف کرد.

این متهم در بازجویی گفت: وقتی فهمیدم دوستم با زن مورد علاقه‌ام رابطه دارد با او درگیر شدم و بدون اینکه از قبل انگیزه‌ای برای قتل داشته باشم او را به قتل رساندم.

 این متهم صبح دیروز در شعبه یک دادگاه کیفری استان البرز به ریاست قاضی قیومی با حضور قاضی فیروزه‌ای رنجبر تحت محاکمه قرار گرفت.

در ابتدای جلسه دادگاه نماینده دادستان متن کیفرخواست را خواند و سپس بازماندگان مقتول در مراسم صلح و سازشی که در جلسه دادگاه برگزار شد به شرط دریافت 400 میلیون تومان دیه از حق قصاص خود گذشت کردند.

متهم با ابراز پشیمانی از جرمی که مرتکب شده است، گفت: من پنج سال است که در زندان هستم و در این مدت تمام لحظاتم را با کابوس مرگ گذرانده‌ام، من قبول دارم که اشتباه بزرگی را مرتکب شده‌ام ولی حالا به شدت پشیمانم و از اینکه اولیای دم از حق قصاص خود گذشت کردند تا پایان عمرم مدیون آنها خواهم بود.

قضات دادگاه آنگاه با توجه به رضایت اولیای دم، متهم را از نظر جنبه عمومی و اعمال ماده 612 قانون مجازات اسلامی محاکمه کرده و پس از شور متهم را به هشت سال حبس محکوم کردند.
همرسانی نوشتار: