انهدام باند سارقان کابل برق در استان البرز + عکس

جانشین انتظامی استان البرز از دستگیری سارقان کابل های برق در "ساوجبلاغ" به ارزش 15 میلیارد ریال خبر داد.

  1. چهارشنبه ۲۵ دی ۹۸ ساعت ۰۸:۱۰ (۱ هفته،۱ روز قبل)
سارقان کابل برق
به گزارش فرانگر

به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار "سید جعفر حسینی" در تشریح این خبر گفت: در پی دستگیری یکی از مالخران اموال مسروقه و کشف حدود 2 تن سیم و کابل برق در شهر "چهارباغ" شهرستان "ساوجبلاغ"، شناسایی و دستگیری سارقان در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی موفق به شناسایی یکی از سارقان شده و با هماهنگی مقام قضائی در یک عملیات غافلگیرانه نامبرده را در هنگام فروش 200 کیلوگرم کابل برق دستگیر و به همراه اموال سرقتی به پلیس آگاهی منتقل کردند.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: در تحقیقات تکمیلی کارآگاهان مشخص شد، متهم سرپرست بخش خدمات یکی از شرکت های بزرگ شهرستان "ساوجبلاغ" است که با همدستی 2 نفر دیگر از کارکنان اقدام به سرقت کابل ها از انبار فاقد نگهبان و دوربین می کردند.

سردار "حسینی" با بیان این که همدستان متهم نیز در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شدند، ادامه داد: سارقان پس از سرقت کابل از شرکت به صورت ماهرانه ای آن را در بین شاسی و جک های کمپرس یک نیسان وانت کمپرسی مخفی و به بهانه زدن بنزین آن را از شرکت خارج می کردند و سپس به قیمت ناچیزی به مالخر می فروختند.

وی اظهار کرد: بنابر اعلام کارشناسان سارقان در طول مدت 2 سال بالغ بر 15 میلیارد ریال کابل برق از شرکت به سرقت برده اند.

جانشین انتظامی استان "البرز" خاطرنشان کرد: شهروندان عزیز برای افزایش امنیت استان، در صورت اطلاع از وقوع هرگونه جرمی آن را از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 به ماموران اطلاع دهند.