دستگیری کلاهبرداران میلیاردی سفرهای زیارتی

رئیس پلیس فتا استان فارس از دستگیری 2 نفر خبر داد که در سایت‌های تبلیغات محور اقدام به کلاهبرداری 12 میلیارد ریالی از شهروندان کرده بودند.

  1. چهارشنبه ۲۵ دی ۹۸ ساعت ۰۸:۰۰ (۱ هفته،۱ روز قبل)
دستگیری مامور قلابی در اسفراین
به گزارش فرانگر

به نقل از پایگاه خبری پلیس ایران، سرهنگ "حشمت سلیمانی" بیان کرد: پس از مراجعه تعدادی از شهروندان و طرح شکایت خود با موضوع کلاهبرداری از طریق درج آگهی در یکی از سایت‌های آگهی محور، موضوع بلافاصله در دستور کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات اولیه همه شکات بیان داشتند که در یکی از سایت‌های تبلیغ محور با درج آگهی تحت عنوان ثبت‌نام سفرهای زیارتی برخورد و با فرد تبلیغ کننده تماس تلفنی برقرار کردند که وی برای انجام مقدمات ثبت نام و نام‌نویسی از آنان درخواست واریز مبالغی وجه به حساب خود می کرده و پس از دریافت وجه، دیگر جوابگو تماس تلفن نبوده است.

سرهنگ سلیمانی گفت: پس از تحقیق و بررسی، مأموران پلیس فتا دریافتند که کلاهبرداران از شگردهای مختلفی برای درج آگهی خود مانند "بلیت هواپیما، تورهای خارجی و ..." استفاده می کنند.

این مقام انتظامی عنوان داشت: کارشناسان پلیس فتا با اقدامات فنی، موفق شدند در این خصوص 2 نفر را شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه آنان را دستگیر کنند.

وی افزود: متهمان در اظهارات خود به کلاهبرداری از 100 نفر به مبلغ 12 میلیارد ریال اعتراف و هدف خود را از درج آگهی، کسب درآمد بیان کردند.

رئیس پلیس فتا استان اضافه کرد: متهمان در تحقیقات تکمیلی به این نکته اشاره داشتند که برخی از شهروندان به واسطه قیمت پایین تورها و سفرهای زیارتی و به دلیل طمع ورزی و از روی اعتماد نابجا در دام قرار می‌گرفتند و متأسفانه قربانیان بدون تحقیق اقدام به واریز وجه به عنوان پیش پرداخت می کردند.

سرهنگ سلیمانی خاطر نشان کرد: شهروندان هرگز فریب اینگونه آگهی‌ها را نخورند و تا زمان انجام خدمات از طرف فرد درج کننده آگهی، وجهی واریز نکنند.

این مسئول انتظامی از شهروندان خواست در صورت برخورد با هرگونه موارد مشکوک، آن را از طریق وب سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir و یا شماره تماس ۰۷۱۲۱۸۲۷۸۰۴ گزارش کنند.