چک سرقتی هویت زورگیران خشن را فاش کرد

زورگیران خشن برای مهمانی شبانه‌شان با چک سرقتی ۳۰۰‌ پرس چلوکباب سفارش دادند.

  1. شنبه ۲۱ دی ۹۸ ساعت ۱۹:۴۰ (۱ هفته،۵ روز قبل)
خرید ۳۰۰ پرس چلوکباب با چک سرقتی
به گزارش فرانگر

به نقل از روزنامه جوان، چندی قبل مرد ۲۶‌ ساله‌ای وحشت‌زده به اداره پلیس رفت و از سه مرد مسافرکش نما به اتهام آدم‌ربایی و سرقت اموالش شکایت کرد.

شاکی در توضیح ماجرا گفت: من کارمند شرکت دولتی هستم و خانه‌ام در اطراف تهران است و به همین خاطر همیشه ساعت‌ ۴ صبح از خانه‌ام بیرون می‌آیم تا ساعت‌ ۷ صبح در محل کارم حاضر شوم. امروز صبح مثل همیشه کنار خیابان منتظر تاکسی بودم که خودروی پرایدی در حالی که دو مرد جوان به عنوان مسافر در صندلی عقب نشسته بودند کنارم توقف کرد. پس از گفتن مسیر راننده که مرد جوانی بود مرا سوار کرد و به راه افتاد که پس از طی مسافت کوتاهی ناگهان یکی از دو مردی که عقب نشسته بودند چاقویی به پهلویم فشار داد و تهدید کرد هیچ حرکتی نکنم. هر چقدر التماس کردم مرا رها کنند فایده‌ای نداشت و راننده هم به طرف شهرستان بهارستان حرکت کرد. آن‌ها در میانه راه توقف کردند و به زور رمز کارت عابر بانکم را از من گرفتند و از طریق عابر بانکی همه پول‌هایم را برداشت کردند. در نهایت خودروی آن‌ها در بیابان‌های اطراف شهرستان بهارستان متوقف شد و زورگیران پس از کتک کاری و سرقت لپ‌تاپ، گوشی، دسته چک و مقدار ۵۵۰‌ هزار تومان پول مرا همان جا رها کردند. در حالی که هوا هنوز تاریک بود با ترس و وحشت خودم را به جاده اصلی رساندم و از خودرو‌های عبوری درخواست کمک کردم که یک راننده به دادم رسید و پس از اینکه موضوع را برای او توضیح دادم مرا به اداره پلیس رساند.

پس از طرح این شکایت پرونده به دستور قاضی احسان زمانی، بازپرس شعبه ششم دادسرای امور جنایی تهران برای رسیدگی در اختیار تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.

شناسایی زورگیران پس از خرید چلوکباب

در حالی که سارقان خشن هیچ ردپایی از خود به جا نگذاشته بودند به مأموران خبر رسید مرد رستوران داری برای وصول چک ۵‌ میلیون تومانی شاکی به بانکی مراجعه کرده است. بنابراین مأموران حامل چک سرقتی را بازداشت کردند و مورد بازجویی قرار دادند. وی گفت: من صاحب رستورانی در حوالی تهران هستم. چند روز قبل پسر جوانی برای خرید ۳۰۰‌ پرس چلوکباب به رستورانم آمد و پس از سفارش این چک را به من داد. از آنجایی که او دوست پیک موتوری رستوران بود به او اعتماد و چک او را قبول کردم تا اینکه الان متوجه شدم چک سرقتی است.

پس از این مأموران از پیک موتوری رستوران تحقیق کردند که مشخص شد آورنده چک پسر جوانی به نام عادل است. بنابراین با شناسایی عادل، مأموران تحقیقات خود را ادامه دادند تا اینکه دریافتند چند روز قبل عادل که همراه دو نفر از دوستانش از مرد مسافری در اسلامشهر در حال زورگیری بوده و از سوی مأموران دستگیر شده است. بدین ترتیب عادل برای تحقیق به دستور بازپرس زمانی به اداره آگاهی تهران منتقل شد.

متهم در بازجویی‌ها به زورگیری از شاکی با همدستی دو نفر از دوستانش اعتراف کرد.

وی گفت: من و دوستانم معتاد به مواد مخدر هستیم. شب حادثه هر سه در حال مصرف مواد بودیم که تصمیم گرفتیم برای پول بنزین و خرید مواد مخدر در پوشش مسافرکشی از شهروندان زورگیری کنیم. بنابراین با خودروی پرایدم راهی خیابان‌ها شدیم که نیمه‌های شب مرد جوان را به عنوان مسافر سوار و به زور اموالش را سرقت کردیم. پس از سرقت اموالش ما دوباره دست به زورگیری‌های دیگری زدیم، چند شب بعد تصمیم گرفتیم مهمانی شبانه‌ای با تعدادی از دوستانم برگزار کنیم و با چک سرقتی مرد جوان برای مهمان‌ها چلوکباب سفارش بدهیم. ما از رستورانی تعداد ۳۰۰ پرس چلوکباب سفارش دادیم و در قبال آن چک سرقتی به صاحب رستوران دادیم. شب بعد از مهمانی دوباره برای زورگیری راهی خیابان شدیم که هنگام زورگیری من از سوی مأموران پلیس دستگیر شدم، اما همدستانم موفق به فرار شدند.

در حالی که تحقیقات از متهم ادامه دارد کارآگاهان در تلاشند تا همدستان وی را دستگیر کنند.
همرسانی نوشتار: