رهایی ۲ گروگان خردسال از چنگال آدم ربایان

رئیس پلیس آگاهی سیستان و بلوچستان گفت: ۲ گروگان خردسال سه و پنج ساله در کمتر از ۲۴ ساعت در زاهدان از چنگال آدم‌ربایان رهایی یافتند.

  1. شنبه ۲۵ آبان ۹۸ ساعت ۲۱:۰۰ (۴ ماه،۲ هفته قبل)
آزادی همه ۱۰ گروگان حادثه گروگان‌گیری استهبان
به گزارش فرانگر

سرهنگ ابراهیم ملاشاهی روز شنبه در این‌باره اظهار داشت: در پی ربایش ۲ کودک خردسال در شهر زاهدان با توجه به حساسیت موضوع بلافاصله تیم‌هایی از پلیس آگاهی وارد عمل شدند.

وی افزود: در بررسی‌های به عمل آمده در محل حادثه مشخص شد این ۲ کودک به همراه والدین‌شان داخل خودرو بودند که سرنشینان یک دستگاه پژو ۴۰۵ با تهدید سلاح کلاش و با استفاده از اسپری فلفل و شوکر آنها را گروگان گرفته و به سرعت از محل متواری شده‌اند.

رئیس پلیس آگاهی سیستان و بلوچستان گفت: در ادامه متهمان با خانواده آنها تماس گرفته و برای رهایی فرزندشان یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان مطالبه کردند.

وی بیان کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی پس از بررسی دقیق اظهارات خانواده این ۲ کودک خردسال با استفاده از شیوه‌های نوین پلیسی تحقیقات گسترده‌ای را برای شناسایی و دستگیری عاملان این آدم‌ربایی آغاز کردند.

سرهنگ ملاشاهی افزود: کمتر از ۲۴ ساعت از زمان گزارش گروگانگیری، آدم‌ربایان با تنگ شدن عرصه برخود و اطلاع از شناسایی‌شان توسط پلیس، افراد ربوده شده را ساعت ۱۷ عصر روز گذشته به صورت صحیح و سالم آزاد در مسجدی در کیلومتر ۲۵ جاده زاهدان به خاش رها کردند.

وی خاطرنشان کرد: تلاش برای شناسایی و دستگیری عاملان این پرونده آدم‌ربایی با توجه به سرنخ‌های بدست آمده ادامه دارد.

رئیس پلیس آگاهی سیستان و بلوچستان گفت: پلیس با کسانی که به خواهند نظم و امنیت جامعه را برهم بزنند با قاطعیت برخورد و اجازه جولان به آنها را نخواهد داد.

دستگیری عاملان قتل مسلحانه جوان زاهدانی پس از یکسال فرار

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی استان عاملان قتل مسلحانه جوان ۳۵ ساله زاهدانی پس از یکسال فرار به دام افتادند.

سردار محمد قنبری گفت: ۲۶ آبان سال ۹۷ در پی قتل مسلحانه جوانی ۳۵ ساله در زاهدان موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات به عمل آمده مشخص شد متهمان به دلیل اختلافات مالی با مقتول، او را با ضربات متعدد چاقو و شلیک چند گلوله با سلاح کلاش و کلت کمری به قتل رسانده و از محل متواری شده‌اند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان بیان کرد: کارآگاهان اداره مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی با یکسری تحقیقات گسترده میدانی و استفاده از شیوه‌های نوین پلیسی در کمتر از یک روز عاملان این جنایت را شناسایی و مشخص شد آنان پس از ارتکاب به جنایت به کشور افغانستان گریخته‌اند.

وی گفت: تیم رسیدگی‌کننده به پرونده که به طور جد درصدد دستگیری قاتلان بودند در اواخر شهریور سالجاری از حضور یکی از متهمان در شهرستان هیرمند مطلع و با هماهنگی قضایی در عملیاتی ضربتی و غافلگیرانه وی را در مخفیگاهش دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: با دستگیری یکی از قاتلان مشخص شد ۲ همدست دیگرش پس از ورود به کشور، به شهر اصفهان گریخته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: سرانجام با پیگیری و تلاش مستمر کارآگاهان پلیس آگاهی، مخفیگاه ۲ متهم دیگر پرونده در شهر اصفهان شناسایی و روز گذشته تیم‌های عملیات ویژه پلیس آگاهی با اخذ نیابت قضایی آنها را در عملیاتی غافلگیرانه و ضربتی پس از یکسال فرار دستگیر کردند.

سردار قنبری با اشاره به اعتراف متهمان به بزه ارتکابی اظهار داشت: عاملان این جنایت با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.
همرسانی نوشتار: