پسربچه ۸ ساله در میناب از بند گروگان ‌گیران نجات یافت + عکس

فرمانده انتظامی شهرستان میناب گفت: پسربچه ای ۸ ساله که توسط آدم ربایان گروگان گرفته شده بود با تلاش کارآگاهان آگاهی شهرستان میناب آزاد و به آغوش خانواده اش بازگشت.

  1. جمعه ۱۹ مهر ۹۸ ساعت ۱۶:۳۰ (۴ ماه،۱ هفته قبل)
گروگان گیری میناب
به گزارش فرانگر

به نقل از خبرگزاری ایسنا، سرهنگ محمد رستمی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در پی مراجعه و اعلام شکایت یکی از شهروندان تبعه افغانستان مبنی بر اینکه پسربچه ۸ ساله اش برای خرید نان از منزل خارج و توسط آدم ربایان ربوده شده، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران دایره جنایی پلیس آگاهی شهرستان قرار گرفت.

وی با بیان اینکه مأموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و کنترل دوربین های مداربسته مالک خودروی مورداستفاده آدم ربایان  را شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی در یک عملیات غافلگیرانه متهم را دستگیر کردند، افزود: متهم در بازجوئی های فنی و تخصصی به آدم ربایی کودک ۸ ساله با همدستی دو نفر دیگر اعتراف کرد.

سرهنگ رستمی با اشاره به اینکه آدم ربایان  در تماس های مکرر با خانواده پسربچه ربوده شده درخواست وجه نقد داشتن، عنوان کرد: مأموران با ترفندهای پلیسی دریافتند آدم ربایان قصد خروج از مرز ایران به خاک افغانستان را دارند که با هماهنگی مقام قضائی متهم دستگیر شده موضوع دستگیری خود و همچنین اطلاع مأموران از نیت شومشان را به همدستان آدم ربا اعلام کرد تا هرچه زودتر نسبت به رها نمودن گروگان اقدام کنند.

رهایی گروگان 8 ساله از چنگال آدم ربایان در میناب

وی تصریح کرد: آدم ربایان عرصه را بر خود تنگ دیده و  با یک واسطه، فرد ربوده شده را به پایگاه بسیج سندرک تحویل و پسربچه صحیح و سالم به آغوش خانواده اش بازگردانده شد.

این مسئول انتظامی با بیان اینکه پرونده قضائی در این خصوص تشکیل و متهم تحویل دادسرا شد؛ اظهار کرد: اقدامات پلیسی جهت دستگیری سایر متهمان ادامه دارد.

سرهنگ رستمی در پایان از شهروندان خواست از فرستادن کودکان خردسال خود به پارک و مغازه به تنهایی خودداری کرده و در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک بلافاصله موضوع را از طریق شماره تلفن ۱۱۰ پلیس اطلاع دهند تا در کمترین زمان ممکن نسبت به شناسایی جرم و دستگیری مجرمان اقدام شود.
همرسانی نوشتار: