رهایی قاتل اعدامی از قصاص پس از 15 سال + عکس

پرونده یک قتل در اندیمشک با گذشت 15 سال به سازش ختم شد

  1. شنبه ۲۰ مهر ۹۸ ساعت ۱۲:۱۰ (۴ ماه،۱ هفته قبل)
رهایی یک محکوم به مرگ از چوبه دار
به گزارش فرانگر

به نقل از خبرگزاری ایران آنلاین،  خداکرم رحیمی بهمنیاری گفت: این پرونده با یک کشته و شناسایی قاتل اواخر سال ۹۷ به شورای حل اختلاف شهرستان ارجاع و با تشکیل جلسات متعدد برای سازش پیگیری شد.

وی اظهار داشت: این قتل در سال ۸۳ درنتیجه اختلاف بین ۲ خانواده رخ داد که بر اثر اصابت گلوله به سر و قلب یک جوان، وی جان خود را از دست داد.

وی افزود: با توجه به متواری بودن قاتل، دادرسی به صورت غیابی انجام و در ادامه مراحل رسیدگی قضایی، سرانجام پرونده با صدور کیفرخواست از دادسرای عمومی و انقلاب اندیمشک به دادگاه کیفری استان ارسال و در مرجع اخیر با تکمیل تحقیقات، حکم غیابی مبنی بر قصاص نفس متهم صادر شد.

رحیمی بهمنیاری افزود: متهم نیز پس از ۲ سال متواری بودن، شناسایی و دستگیر شد.

رئیس دادگستری اندیمشک اظهار داشت: با تلاش و پیگیری جدی شورای حل اختلاف و معتمدین، اولیای دم رضایت خود را برای صلح و سازش اعلام کردند.

وی گفت: دستگاه قضایی و شورای حل اختلاف شهرستان تاکنون پرونده های متعددی را با هدف کاهش تعداد زندانیان با صلح و سازش مختومه کرده اند.

وی با قدردانی از شورای حل اختلاف شهرستان اندیمشک افزود: تلاش برای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی و نهادینه شدن فرهنگ سازش و گذشت از اولویت های دستگاه قضایی است.