دستگیری سارقان مسلح طلا و جواهرات

۹ عضو باند خطرناک سرقت های مسلحانه در حالی در شرق کرمان (بم) دستگیرشدند که اعضای این باند شبانه و به صورت مسلحانه به برخی منازل مردم وارد می شدند و با ایجاد رعب و وحشت در محل حادثه، اقدام به سرقت طلا و جواهرات می کردند.

  1. جمعه ۱۹ مهر ۹۸ ساعت ۲۰:۱۵ (۴ ماه،۱ هفته قبل)
به گزارش فرانگر

به نقل از روزنامه خراسان، دادستان بم پس از دریافت گزارش هایی در خصوص سرقت های سریالی مسلحانه در برخی شهرستان های شرقی استان کرمان، با توجه به اهمیت ماجرا، بلافاصله رسیدگی به موضوع را در دستور کار دادستانی وپلیس قرار داد. در ادامه با انجام اقدامات پلیسی توسط کارآگاهان پلیس آگاهی، اعضای این باند سرقت و عاملان دستبردهای شبانه شناسایی شدند که دستورات قضایی لازم برای دستگیری سارقان مسلح صادرشد. این گزارش حاکی است، ماموران پلیس در یک عملیات ضربتی و به صورت همزمان به محل اختفای سارقان در چندین نقطه مختلف حمله و ۹ عضو این باند خطرناک را با تدابیر خاص پلیسی و عملیات های غافلگیرانه دستگیر کردند. به این ترتیب به سرقت های سریالی مسلحانه طلا و جواهر در شرق کرمان پایان داده شد. قاضی محمد ضیاءالدینی دادستان بم، پس از پایان عملیات دستگیری این دزدان مسلح گفت: اعضای این باند خشن و خطرناک شبانه و به صورت مسلحانه به برخی منازل شهر وارد می شدند و با ایجاد ترس و ارعاب اقدام به سرقت طلا و جواهرات مردم بی دفاع می کردند.

این مقام قضایی افزود: در این زمینه و در بازرسی از مخفیگاه متهمان مسلح، سه دستگاه خودرو به همراه مقادیری سلاح و تجهیزات نظامی از قبیل کلت کمری، اسلحه کلاشینکف، دستگاه شوکر، بیسیم و مقادیری فشنگ کشف و ضبط شده است. دادستان بم، ارزش ریالی طلاهای کشف شده از این باند سرقت را میلیاردها ریال ذکر و خاطر نشان کرد: با توجه به ترس و ارعاب ایجاد شده در بین مردم، رسیدگی به این پرونده به صورت ویژه و خارج از نوبت خواهد بود و قاضی ویژه ای نیز برای تسریع در رسیدگی به این پرونده تعیین شده است که اشد مجازات در انتظار این افراد شرور خواهد بود.