مرگ 4 نفر بر اثر طغیان رودخانه در شهرستان های بشاگرد و میناب + جزییات

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان از فوت ۴ نفر به دلیل طغیان رودخانه در شهرستان های بشاگرد و میناب خبرداد.

  1. شنبه ۱۳ مهر ۹۸ ساعت ۲۳:۰۰ (۷ ماه،۳ هفته قبل)
طغیان رودخانه
به گزارش فرانگر

به نقل از خبرگزاری ایسنا، علیرضا صفا ایسینی در تشریح این خبر افزود: شب گذشته (۱۱ مهرماه) در محور جاسک - بشاگرد و همچنین محور میناب - بشاگرد به دلیل عدم توجه به اخطاریه های صادره در خصوص احتمال وقوع بارندگی و طغیان رودخانه های فصلی، دو خودرو سواری در آبنما دچار آب بردگی شدند.

وی اظهار کرد: در این حادثه متاسفانه تاکنون ۴ نفر از سرنشیان این خودرو ها (دو نفر در محور جاسک - بشاگرد و دو نفر در محور میناب - بشاگرد) فوت شده و یکی از سرنشینان خودرو محور جاسک - بشاگرد نجات یافته و یک نفر نیز مفقود شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه عملیات جستجو و نجات توسط نیروهای مردمی، بسیج و جمعیت هلال احمر استان ادامه دارد، اضافه کرد: علی رغم صدور هشدارها و اخطاریه هواشناسی، متاسفانه شاهد این هستیم که نکات ایمنی توسط برخی از هموطنان رعایت نمی گردد که این امر باعث بروز خسارات جانی و مالی می شود.

صفا در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه سامانه بارشی تا روز یکشنبه ۱۴ مهر در استان فعال است و رگبار موقتی باران و طغیان رودخانه های فصلی دور انتظار نخواهد بود از عموم شهروندان انتظار می رود که در این ایام از مسافرت های غیر ضروری پرهیز کنند و از رفتن به مناطق مرتفع و تردد در حاشیه رودخانه ها اجتناب کنند.