زندان برای امیر ع درس عبرت نشد

او با آبمیوه قربانیانش را بیهوش میکرد + عکس

رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری فردی که با آبمیوه مسموم از طعمه هایش سرقت می کرد خبر داد.

  1. یکشنبه ۳۱ شهریور ۹۸ ساعت ۱۶:۵۱ (۸ ماه،۲ هفته قبل)
 او تهرانی ها را تا مرز مرگ پیش می برد ! + عکس متهم و همدستش
به گزارش فرانگر

رئیس پلیس آگاهی پایتخت با اعلام این خبر گفت: وی در بازجویی های انجام شده به ۲۰ فقره سرقت اعتراف کرد.

سردار علیرضا لطفی اظهار کرد: سی و یکم اردیبهشت ماه امسال یکی از شهروندان با تماس تلفنی به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰، اعلام کرد: مرد جوانی در میدان امام حسین (ع) بیهوش روی زمین افتاده است.

وی بیان داشت: ماموران کلانتری ۱۰۶ نامجو با حضور در نشانی اعلامی، مشاهده کردند مرد ۳۵ ساله ای بی هوش روی زمین افتاده و هیچ گونه مدارک هویتی به همراه ندارد که به سرعت برای انجام اقدامات پزشکی به بیمارستان لقمان انتقال یافت.

این مقام انتظامی افزود: پرونده با موضوع سرقت به عنف به شیوه بی هوشی برای رسیدگی تخصصی و به دستور بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران در اختیار کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی قرار گرفت.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت، بیان داشت: شاکی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: روز حادثه، ساعت ۹ صبح در میدان امام حسین روی صندلی نشسته بودم و از آنجایی که بیکار و به دنبال کار هستم، فردی حدوداً ۴۵ ساله در کنارم نشست و خود را امیر معرفی کرد. حدود یک ساعت با هم صحبت کردیم و وی اظهار داشت که یک کارگاه تولیدی دارد و می تواند مرا در آنجا مشغول به کار کند و من هم به او اعتماد کردم. در ادامه گفت و گوهایمان امیر پیشنهاد داد برای هردویمان آبمیوه بخرد و باهم بخوریم. او رفت و پس از چند دقیقه برگشت و یکی از آبمیوه ها را به من داد و یکی را هم خودش خورد، پس از گذشت کمتر از ۱۰ دقیقه حالت سرگیجه پیدا کردم و دیگر چیزی نفهمیدم و وقتی در بیمارستان به هوش آمدم، فهمیدم ۳ ساعتی است که بیهوش بودم وسایلم از قبیل: وجه نقد، کارت و موبایل به ارزش ۵ میلیون تومان ربوده شده بود.

سردار لطفی ادامه داد: کارآگاهان پس از شنیدن اظهارات مال باخته و با توجه به شیوه و شگرد سارق، در بانک مجرمان حرفه ای سابقه دار، تصاویر مجرمان به رویت مال باخته رسید و یکی از مجرمان سابقه دار به نام " امیر. ع " که دارای ۹ فقره سابقه کیفری به شیوه بی هوشی بود، به عنوان سارق مورد شناسایی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: با مشخص شدن هویت سارق، نتیجه تحقیقات انجام شده در اختیار مقام قضائی قرار گرفت و دستور دستگیری سارق صادر شد.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت گفت: با پایش های اطلاعاتی مخفیگاه "امیر" در میدان راه آهن شناسایی شد و کارآگاهان موفق شدند متهم پرونده را ششم شهریور ماه در یک عملیات پلیسی دستگیر و در بازرسی از محل، مقادیری دارو های بی هوشی و حدود ۱۰ میلیون تومان وجه نقد کشف کنند.

وی با بیان اینکه متهم در بازجویی های انجام شده تاکنون به ۲۰ فقره سرقت به شیوه بیهوشی در مناطق مختلف تهران اعتراف کرد ادامه داد: متهم در اعترافاتش اقرار کرد پس از آزاد شدن از زندان که به همین جرم در حال تحمل حبس بودم، شروع به سرقت کرده و سوژه ها را از بین افراد جوان و بیکار انتخاب می کردم که پس از گفتگو با آنان و ایجاد رابطه صمیمانه و جلب اعتماد کامل اقدام به اجرای نقشه سرقت از آنان می کردم و پس از سرقت، اموال را به مالخری واقع در میدان شوش به قیمت ناچیزی می فروختم و پول حاصله را صرف تامین هزینه مصرف مواد مخدر و خوشگذرانی می کردم. به دنبال اعترافات سارق، در تاریخ ۲۶ شهریور ماه مالخر اموال سرقتی نیز شناسایی و در مخفیگاهش در شوش دستگیر شد.

سردار لطفی با اعلام این خبر گفت: با توجه به دستگیری سارق و مالخر اموال سرقتی، متهمان با صدور قرار قانونی از سوی مقام قضائی برای انجام تحقیقات تکمیلی و کشف سایر جرایم ارتکابی، در اختیار کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.

سردار لطفی در پایان به شهروندان توصیه کرد به افراد غریبه ای که در مکان های عمومی مانند خیابان، پارک و وسایل نقلیه عمومی ... به شما نزدیک می شوند اعتماد نکرده و با توجه به استفاده مجرمان از شگرد بی هوشی به وسیله مواد غذایی و نوشیدنی، از قبول آب میوه و مواد خوراکی از افرادی که مدت کوتاهی از آشنایی آنان با شما می گذرد و هیچ گونه شناخت درستی از آنان ندارید دوری کنید.