توقیف یک کشتی در خلیج فارس توسط سپاه

11 خدمه داخل آن چه می کردند؟

جانشین منطقه پنجم نیروی دریایی سپاه در بندرلنگه گفت: یک فروند لنج حامل حدود ۲۵۰ هزار لیتر گازوئیل قاچاق در آب های خلیج فارس توقیف شد.

  1. یکشنبه ۲۴ شهریور ۹۸ ساعت ۲۲:۳۱ (۸ ماه،۳ هفته قبل)
توقیف شناور حامل گازوئیل قاچاق در آبهای خلیج فارس
به گزارش فرانگر

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ محمدنجفی جانشین منطقه پنجم نیروی دریایی سپاه در بندرلنگه گفت: یک فروند لنج حامل حدود ۲۵۰ هزار لیتر گازوئیل قاچاق در آب های خلیج فارس توقیف شد.

او افزود: در عملیات رصد و کنترل ترددهای شناوری در خلیج فارس به منظور کشف و مقابله با قاچاق سازمان یافته گشت های شناوری منطقه پنجم نیروی دریایی سپاه در  محدوده ماموریتی این منطقه، با اشراف اطلاعاتی عملیاتی و اطمینان از قاچاق سوخت به وسیله یکی از لنج ها، در اقدامی غافلگیرکننده این شناور را توقیف کردند.

جانشین منطقه پنجم نیروی دریایی سپاه در بندرلنگه گفت: دلاورمردان نیروی دریایی بدون کوچکترین درگیری این شناور را توقیف و  ۱۱ خدمه آن را دستگیر کردند.

سرهنگ محمدنجفی افزود: از این شناور ۳۰ عدد منوردستی که برای درگیری و فرار از دست ماموران به کار می رود ، کشف شد.

او گفت: این لنج دارای مخزن در قسمت پایینی و تعدادی کف کش  تخلیه و سوختگیری بود و در اطراف آن سازه های بتنی برای نفوذ ناپذیری و نرده برای جلوگیری  از ورود ماموران  نصب شده بود.

جانشین منطقه پنجم نیروی دریایی سپاه در بندرلنگه گفت: این  شناورها سوخت قاچاق را از شناورهای کوچکتر خریداری  می کنند و پس از ذخیره در مخازن در فرصت مناسب به شناورهای بزرگتر و بویژه شناورهای خارجی  می فروشند.

سرهنگ محمدنجفی افزود: نیروی دریایی سپاه در اجرای ماموریت محوله و برخورد با هرگونه ناامنی و هر نوع قاچاق در حوزه آب های سرزمینی  مصمم است.

همرسانی نوشتار: