نگار قدس کنی دختر ایرانی در خارج از کشور دستگیر شد

او بی گناه است + عکس و جزییات

غلامحسین اسماعیلی در ادامه هشتمین نشست خبری خود در پاسخ به سوالی درباره بازداشت خانمی به نام نگار قدس کنی در اروپا و اعزام وی به آمریکا برای محاکمه گفت: متاسفانه مدعیان دروغین حقوق بشر افرادی را تحت فشار قرار می دهند که برای همنوعان خود به دنبال ارائه خدمت های بشردوستانه هستند.

  1. سه شنبه ۲۲ مرداد ۹۸ ساعت ۲۳:۱۰ (۳ ماه،۳ هفته قبل)
نگار قدس کنی
به گزارش فرانگر

وی ادامه داد : گاهی اوقات کسی که به دنبال ارسال قطعات هواپیمای غیرنظامی که یک موضوع کاملاً انسانی است تحت تعقیب قرار می گیرد یا کسی که اقلام اولیه دارویی را از کشورهایی خریداری و به ایران ارسال می کند، تحت تعقیب قرار می گیرد. اینها اثبات می کند که حقوق بشر نزد جوامع غربی یک ادعا بیش نیست و تاسف اینکه برخی از متهمان که در کشورهای دیگر تحت تعقیب قرار می گیرند، حسب درخواست آمریکا به این کشور ارسال می شوند که با هیچ کدام از قوانین بین المللی سازگاری ندارد.

سخنگوی قوه قضائیه اضافه کرد: عملکرد کشورهای اروپایی که مطیع محض آمریکا هستند، به ضرر خودشان است و قطعاً این گونه رفتارها از نظر حقوقی نیز آثار مثبتی ندارد و وزارت امور خارجه پیگیر این موضوع است و دادستانی کل کشور نیز کمک کار و پشتیبان وزارت امور خارجه در حمایت از حقوق شهروندان است.

همرسانی نوشتار: