پسر 25 ساله ورامینی پس از 7 سال از اعدام گریخت

با نیت پلیدی وارد خانه مژگان شد + عکس

پسرجوان که زن همسایه را در سرقت طلاهایش به قتل رسانده بود از قصاص رهایی یافت.

  1. دوشنبه ۳۱ تیر ۹۸ ساعت ۰۹:۲۰ (۶ ماه قبل)
 زن تنها نمی خواست تسلیم شود! + عکس
به گزارش فرانگر

حسن ۲۵ساله اوایل سال ۹۱ با انگیزه سرقت به خانه زنی در یکی از خیابان های ورامین رفت اما وقتی با مقاومت وی روبه رو شد او را با ضربات چاقو کشت.
حسن که هنگام فرار با یکی از همسایه ها روبه رو شده بود گریخت اما ساعتی بعد بازداشت شد و قتل را گردن گرفت.
حسن در بازجویی ها به تشریح ماجرا پرداخت و از سوی قضات دادگاه به قصاص محکوم شد.
در حالی که حکم قصاص وی در دیوان عالی کشور مهر تایید خورده بود و حسن در یک قدمی چوبه دار قرار داشت ،وی توانست با پرداخت دیه ۳۰۰میلیون تومانی رضایت اولیای دم را جلب کند و از یک قدمی چوبه دار به زندگی برگشت.
در دادگاه
وی دیروز از جنبه عمومی جرم در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد .در ابتدای جلسه رسیدگی به این پرونده که به ریاست قاضی قربانزاده و با حضور یک قاضی مستشار برگزار شد حسن به دفاع پرداخت و گفت: وضع مالی خوبی نداشتم و به سختی زندگی ام را می گذراندم. چون می دانستم مژگان به تنهایی در خانه اش زندگی می کند و طلا دارد تصمیم به سرقت گرفتم. آن شب در خانه مژگان را با پیچ گوشتی باز کردم و وارد شدم .فکر می کردم او خوابیده باشد اما بیدار بود و با مقاومتش مجبور شدم او را به قتل برسانم. وی در حالی که سرش را پایین انداخته بود گفت: هفت سال است که در زندان هستم و در این مدت سختی زیادی کشیدم و حالا از قضات دادگاه تقاضا دارم در مجازاتم تخفیف قائل شوند. 

همرسانی نوشتار: