جزییات اعتراض نجفی به کیفرخواست + جزییات

محمدعلی نجفی در دومین دادگاه گفت: از این حادثه بسیار متأسف هستم اما به هیچ وجه اتهام قتل عمد را قبول ندارم.

  1. چهارشنبه ۲۶ تیر ۹۸ ساعت ۲۲:۰۰ (۶ ماه قبل)
 وکیل خانواده میترا حق توهین به من را ندارد!
به گزارش فرانگر

محمدعلی نجفی در ادامه جلسه رسیدگی به پرونده قتل عمد میترا استاد با اجازه قاضی کشکولی رئیس شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران برای ارائه دفاعیات در جایگاه قرار گرفت.

رئیس دادگاه در ابتدا اتهامات نجفی دائر بر قتل عمد میترا استاد ۳۶ ساله، حمل و نگهداری غیرمجاز سلاح و مهمات مربوطه و ایراد جنایات عمدی غیرمنتهی به فوت به واسطه شلیک گلوله به کف دست چپ مقتوله را عنوان کرد و خطاب به متهم گفت: آیا اتهامات خود را قبول دارید؟

نجفی در ابتدا با قرائت آیه ای از قرآن کریم گفت: آنچه اتفاق افتاده را قبول دارم اما اتهام قتل عمد را به هیچ عنوان قبول ندارم و از این حادثه دردناک و جانسوز بسیار متأسف هستم و مجددا به خانواده محترم استاد تسلیت می گویم و امیدوارم خداوند به آنها صبر بدهد.

وی افزود: آنچه می گویم برای روشن تر شدن قضیه و تبیین واقعیات و قضاوت در پرتو آگاهی بیشتر و صدور حکم بر اساس شرع و قانون است و هدفم از بیان این مسائل فقط روشن شدن حقایق است چون تا حدودی خودم را در این حادثه مقصر می دانم و به هیچ عنوان قصد برائت خودم را از آنچه اتفاق افتاده ندارم.

نجفی افزود: آنچه در کیفرخواست آمد، بخشی نادرست بود.

نجفی در ادامه به اشاره به اظهارات وکیل اولیای دم گفت: در ابتدا از رئیس دادگاه تشکر دارم که براساس قانون به وکیل اولیای دم تذکر داد زیرا وکیل حق توهین ندارد و استفاده از الفاظی ناجوانمردانه درباره من و صحبت کردن درباره دوران وزارت من در آموزش و پرورش با طعنه درست نیست.

وی همچنین با اشاره به اظهارات مهیار صفری فرزند میترا استاد گفت: شرایط روحی و روانی مهیار را درک می کنم و به مطالبی که اشاره شد زیاد وارد نمی شوم زیرا شرایط روحی و روانی او را درک می کنم اما در هیچ زمانی همسر مرحومه خود را به قتل تهدید نکردم.