نخستین اظهارات نجفی در دادگاه

میترا عاشقم بود

نجفی در دفاع از خود پشت تریبون دفاعیات استاد و جزئیات را مطرح کرد.

  1. چهارشنبه ۲۶ تیر ۹۸ ساعت ۱۱:۳۷ (۱۰ ماه،۳ هفته قبل)
لحظه به لحظه دادگاه نجفی + عکس
به گزارش فرانگر

از این حادثه جانسوز متاسفم و به خانواده استاد تسلیت می گویم. امیدوارم آنچه می گویم موجب روشن شدن ماجرا شود. آنچه اتفاق افتاده را قبول دارم و در مورد آن توضیح می دهم. قصدم برائت خودم نیست. بخشی از کیفرخواست نادرست و بخشی از آن غیر دقیق بوده است. مهیار گفت همسرم را تهدید به مرگ کرده ام اما من شرایط روحی او را درک می کنم اما همسرم را تهدید به مرگ نکرده بودم. من در ابتدای نامه ای که نوشته بودم ذکر کردم که نمی خواهم عمومی شود و تعدادی از بستگانم از آن فقط مطلع شوند اما تعجب می کنم که نماینده دادستان بخشی از آن را قرائت کرد. من راضی به انتشار مطالب نبودم.

راجع به شروع رابطه نجفی گفت: هشتم اردیبهشت ۹۷ عقد دائم کردیم . ۷ ماه قبل عقد موقت بودیم چون در دوره عقد موقت مسئولیت و مشغله کاری زیادی داشتیم فرصت کافی برای بحث و گفتگو در مورد خیلی از مسائل را نداشتیم به همین دلیل در جلسه قبل گفته بودم با عجله عقد کردیم من در دهم اردیبهشت ماه قرار عمل جراحی داشتم به همین علت پیشنهاد داده بودم که عقد دائم را به تعویق بیندازیم اما میترا آن را نپذیرفت بعد از عقد دائم اختلافات ما سر باز زد. سعی کردم با گفتگو آنها را حل کنیم و از حدود ۶ ماه قبل با توجه به حجم و عمق اختلافات تصمیم گرفتم از او جدا شوم از او خواستم ۲ ماه فرصت دهد که مهریه اش را بدهم اما چون می گفت عاشق من است حاضر به جدایی نشد.

نجفی ادامه داد: می ترسیدم با توجه به حجم اختلافات عشق به نفرت تبدیل شود دوستانی را برای ریش سفیدی و برای قانع کردن او به طلاق واسطه کردم. من نمی خواستم طلاق را یکطرفه انجام دهم چون در روز عقد حق طلاق را از من خواسته بود. ولی من قبول نکردم در عوض ۲ تعهد به او دادم. به او قول دادم هر وقت خواست طلاق بگیرد قبول کنم و هر وقت که من به این نتیجه رسیدم که می خواهم از او جدا شوم با توافق یکدیگر از هم جدا شویم و به همین دلیل بود که نمی خواستم زیر قولم بزنم و یک طرفه او را طلاق بدهم.