فاجعه خودروی لاکچری در پونک تهران + عکس ها

آتش گرفتن یک دستگاه اسپورتیج در پارکینگ ساختمان هشت طبقه، منجر به گرفتار شدن ساکنان میان دود برخواسته از حریق شد.

  1. سه شنبه ۲۸ خرداد ۹۸ ساعت ۰۷:۲۰ (۷ ماه قبل)
 خودروهای امدادی در محله پونک+ تصاویر
به گزارش فرانگر

ساعت ۱:۰۴ بامداد امروز، آتش سوزی در یک ساختمان مسکونی در محله پونک، خیابان عدل شمالی، خیابان کمالی به سامانه ۱۲۵ اعلام شد که ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران بلافاصله آتش نشانان ایستگاه های ۵۵ و ۹۴ را به همراه نردبان هیدرولیکی ۳۲ متری و خودروی حامل دستگاه تنفسی به محل حادثه اعزام کرد.

آتش سوزی اسپورتیج در پارکینگ

رضا وفایی؛ معاون منطقه یک عملیات آتش نشانی تهران درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: یک دستگاه خودرو سواری اسپورتیج در طبقه منفی یک و در قسمت پارکینگ ساختمان هشت طبقه مسکونی دچار آتش سوزی شده و لحظاتی بعد نیز دود بسیار غلیظ حاصل از این آتش سوزی، ساختمان را دربر گرفته بود. 

آتش سوزی اسپورتیج در پارکینگ

وی با اشاره به انتشار شدید دود در فضای پارکینگ و راه پله ها، افزود: آتش نشانان بی درنگ با بستن دستگاه های تنفسی در میان دود سیاه وارد طبقه منفی یک ساختمان شدند و با استفاده از لوله های آبرسان آتش نشانی و خاموش کننده های دستی به مقابله با آتش سوزی خودرو پرداختند. وفایی تصریح کرد: آتش نشانان توانستند با مهار سریع این حریق، از گسترش بیشتر آن جلوگیری کرده و آن را مهار و خاموش کردند. به گفته وی، گروهی دیگر از آتش نشانان نیز با رفتن به طبقات بالایی ساختمان، ساکنان گرفتار شده میان دود را به بیرون از ساختمان هدایت کردند.  بنابر اعلام پایگاه خبری ۱۲۵؛ کارشناسان آتش نشانی علت وقوع این آتش سوزی را در دست بررسی قرار داده اند و در این حادثه به هیچ یک از ساکنان ساختمان مسکونی آسیب جانی نرسید. 

همرسانی نوشتار: