راز آتش‌سوزی سوخوی روسی فاش شد + عکس

بر اساس تحقیقات جدید برخورد صاعقه دلیل آتش‌سوزی هواپیمای سوخوی روسی و در پی آن جان باختن ۴۱ نفر در ماه مه بوده است.

  1. جمعه ۲۴ خرداد ۹۸ ساعت ۲۳:۲۰ (۱ هفته،۳ روز قبل)
اتش سوزی
به گزارش فرانگر

تحقیقات جدید نشان می‌دهد هواپیمای سوخوی روسی در ماه مه به دلیل برخورد صاعقه دچار حادثه شده است. این نتایج جدید در حالی منتشر می‌شود که پیشتر خطای انسانی دلیل سقوط هواپیمای روسی اعلام شده بود.

تیم تحقیق حادثه اعلام کرده است که برخورد یک صاعقه به هواپیما در هنگام پرواز سبب قطع ارتباط رادیویی پرواز می‌شود و در نتیجه خلبان تصمیم به فرود اضطراری می‌گیرد، اما در هنگام فرود، هواپیما دچار حادثه می‌شود.

روز پنجم ماه مه، یک فروند هواپیمای سوخوی متعلق به شرکت هواپیمایی ایرفلوت روسیه هنگام فرود اضطراری آتش گرفت. این هواپیما از مسکو به سمت مورمانسک در حال پرواز بود. در حالی که تنها ۲۰ دقیقه از آغاز پرواز گذشته بود خلبان این هواپیما به دلیل قطع ارتباط رادیویی اعلام وضع اضطراری کرد. خلبان این پرواز تصمیم گرفت که به فرودگاه شرمتیوو بازگردد.

تصاویر منتشرشده از لحظه فرود اضطراری نشان می‌دهد که تعادل هواپیما هنگام فرود به هم می‌خورد و انتهای هواپیما با زمین برخورد می‌کند. امری که منجر به وقوع آتش‌سوزی شد. هواپیمای آتش گرفته در نهایت بر روی باند متوقف شد و شماری از مسافران با استفاده از راه خروج اضطراری از هواپیما خارج شدند، اما ۴۱ نفر عمدتا به دلیل خفگی حاصل از دود ایجاد شده جان خود را از دست دادند.
همرسانی نوشتار: