آب آشامیدنی صورتی اهالی روستا را شوکه کرد

رنگ غیرمعمول آب‌های مصرفی روستایی در اوهایو همه را شوکه کرد و باعث نگرانی صد‌ها نفر از اهالی روستا شد.

  1. جمعه ۲۴ خرداد ۹۸ ساعت ۱۹:۱۵ (۱ هفته،۳ روز قبل)
آب‌های قابل آشامیدن، اما به رنگ صورتی
به گزارش فرانگر

چند روز پیش در روستای کوچکی در اوهایو زمانی که اهالی آن قصد داشتند از شیر آب‌های منزل خود استفاده کنند، با صحنه عجیبی روبرو شدند. تمامی آب‌هایی که از شیر آب بیرون می‌آمد به رنگ صورتی بود. این موضوع باعث نگرانی صد‌ها نفر از اهالی روستا شد چراکه آنها با خود فکر می‌کردند شاید آب‌ها سمی باشد.

مقامات محلی پس از دریافت ده‌ها تماس از اهالی روستا این اطمینان را به آن‌ها دادند که آب‌های صورتی هیچ مسمومیتی ندارد و کاملاً قابل آشامیدن است و تنها ممکن است برای شست‌وشوی لباس‌ها مناسب نباشد، چون رنگ آن‌ها را تغییر می‌دهد. مقامات تاکید کردند که علت رنگ غیرعادی آب ناشی از سوعملکرد پمپ‌ها در تصفیه آب کارخانه است که باعث توزیع بیش از حد پرمنگنات سدیم به مخزن شده است اما این مقدار به اندازه‌ای نیست که سلامت را به خطر بیاندازد.

در حالی که حدود هفت پوند مایع پرمنگنات سدیم روزانه استفاده می‌شود، بیش از ۱۰۰ پوند از آن در مدت زمان بسیار کوتاهی وارد سیستم می‌شود و باعث می‌شود آب به رنگ صورتی تبدیل شود.

گفتنی است؛ پرمنگنات سدیم برای حذف آهن و منگنز از آب استفاده می‌شود. با اکسیداسیون کردن، آن‌ها را تبدیل به ذرات بزرگتر می‌کنند که می‌توانند توسط فیلتر‌ها گرفته شوند؛ قبل از اینکه آب از طریق خطوط لوله فرستاده شود.

علیرغم اطمینان دادن مقامات به سالم بودن آب برای آشامیدن، اما اکثر ساکنان ترجیح می‌دهند از بطری‌ها آب معدنی استفاده نمایند.
همرسانی نوشتار: