آماده باش کامل ارتش در کل کشور برای کمک رسانی

سخنگوی ارتش گفت: در پی هشدارهای هواشناسی و احتمال جاری شدن سیل در تهران و اکثر مناطق کشور، تمامی یگانهای ارتش در خدمت مردم خواهند بود.

  1. سه شنبه ۶ فروردین ۹۸ ساعت ۱۸:۰۵ (۱۰ ماه قبل)
امیر سرتیپ دوم تقی‌خانی، سخنگوی ارتش
به گزارش فرانگر

امیر سرتیپ دوم «تقی خانی» سخنگوی ارتش جمهوری اسلامی ایران، با اعلام مطلب فوق گفت: با توجه به اعلام سازمان هواشناسی و بارندگی های شدید در تهران و در راستای امداد رسانی به مردم شریف کشورمان در تهران و کشور، کارکنان و تجهیزات یگان ها، و مراکز آموزشی و عملیاتی ارتش در مناطق مورد تهدید سازماندهی شده اند و به محض نیاز مجدد وارد عمل خواهند شد.

وی افزود: از ساعتی پیش در نقاط مختلف تهران تجهیزات مهندسی شامل لودر، بلدوزر و بیل مکانیکی برای باز کردن معابر همراه با تعدادی از خودروهای سنگین مستقر شده اند و با سازماندهی تیم های نیروی مخصوص برای امداد رسانی ویژه و تامین چادرهای گروهی و آمبولانس ها و آشپزخانه های سیار و ثابت، برای امداد رسانی در آماده باش کامل به سر می برند .

سرتیپ دوم تقی خانی گفت: علاوه بر تهران، تمامی یگانهای مستقر در مناطق مورد تهدید سیل در آماده باش کامل بوده و در پشتیبانی از اسکان مردم سازماندهی شده اند تا در صورت بروز حوادث احتمالی اعم از سیل، برف و بوران، مردم شریفمان، در پادگان ها و مراکز ارتش جمهوری اسلامی ایران با سازماندهی مناسب اسکان داده شوند.

وی ادامه داد: در حال حاضر نفربرهای نیروی زمینی در منطقه سعدیه شیراز وارد عمل شده و مشغول کمک رسانی هستند و بیش از یکهزار و پانصد نفر از مردم عزیز نیز در مرکز علوم و فنون و همچنین پایگاه هوایی شهید دوران شیراز اسکان داده شده اند.
همرسانی نوشتار: