زمان اعلام اسامی معلمان واجد شرایط در طرح مسکن فرهنگیان مشخص شد

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش وپرورش با بیان اینکه ۳۲۵ هزار نفر در طرح ملی مسکن ثبت نام کرده اند، زمان مشخص شدن اسامی معلمان واجد شرایط در این طرح را اعلام کرد.

  1. سه شنبه ۲۲ بهمن ۹۸ ساعت ۰۷:۰۳ (۱ ماه،۳ هفته قبل)
زمان اعلام اسامی معلمان واجد شرایط در طرح مسکن فرهنگیان مشخص شد
به گزارش فرانگر

گودرز کریمی فر خبرنگار اجتماعی خبرگزاری ، درباره ثبت نام مسکن فرهنگیان اظهار کرد: وزارت راه و شهرسازی اسامی افراد واجد شرایط را احتمالاً تا شنبه هفته آینده به وزارت آموزش وپرورش اعلام می کند.

وی افزود: اسامی افراد در سه مرحله پالایش و ویرایش می شود؛ نخست فرم «ج» از ادارات کل راه و شهرسازی، ادارات کل ثبت اسناد و املاک و اداره کل ثبت احوال برای احراز هویت افراد؛البته بیش از ۹۰ درصد پالایش ها انجام شده است و به محض اعلام اسامی از سوی وزارت مسکن آن را در سامانه maskan.medu.ir اعلام خواهیم کرد.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش وپرورش گفت: پس از اعلام اسامی مشخص خواهد شد که چه تعداد از فرهنگیان ثبت نام کننده، واجد شرایط هستند البته جامعه هدف ما ۴ گروه بودند، بانوان فرهنگی سرپرست خانوار، کارکنان شاغل رسمی، پیمانی، قراردادی بالای ۲۰ سال سابقه خدمت، زوجین فرهنگی و بازنشستگان فرهنگی که تعداد ۱۷۰ هزار واحد مسکونی در نظر گرفته شده است.

وی بیان کرد: اگر ظرفیت خالی ماند جامعه هدف را گسترش می دهیم مثلاً نیروهای بدو خدمت را به آن اضافه خواهیم کرد.

کریمی فر با اشاره به اینکه ۳۲۵ هزار نفر برای مسکن فرهنگیان ثبت نام کرده بودند که طی سه سال تا مردادماه سال ۱۴۰۱ واحد مسکونی به آنها اعطا می شود؛ مدت بازپرداخت تسهیلات ۱۲ سال "۱۴۴ ماه" و نرخ تسهیلات  ۱۸ درصد طبق اعلام رسمی وزارت راه و شهرسازی است.

واحدهای مسکونی برای فرهنگیان در تمام شهرها و مناطق روستایی بر اساس اعلام نیاز آموزش وپرورش ساخته می شود و نقدینگی و آورده متقاضی باید بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان باشد.

با توجه به اینکه قرار است واحدهای مسکونی فرهنگیان در چارچوب طرح اقدام ملی مسکن احداث شود و طبق اعلام وزارت راه و شهرسازی که قیمت هر مترمربع واحد مسکونی این طرح را بدون احتساب قیمت زمین به طور متوسط بین ۲ تا ۲.۵ میلیون تومان در کلان شهرها و شهرهای جدید برآورد کرده است به نظر نمی رسد این قیمت برای متقاضیان فرهنگی فراتر رود ضمن اینکه هنوز قیمت قطعی که به عوامل متعددی ازجمله متراژ، تعداد طبقات، نوع مصالح ساختمانی، نیروی کار و… بستگی دارد، نهایی نشده است.

همرسانی نوشتار: