اجرای گروه های سرود ۱۳۵۷ نفری دانش آموزان در ۲۲ بهمن

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش وپرورش گفت: گروه های سرود همسرایان فجر۱۳۵۷ نفری در۳۲ استان کشور توسط دانش آموزان سرود می خوانند.

  1. دوشنبه ۲۱ بهمن ۹۸ ساعت ۱۲:۱۳ (۱ ماه،۳ هفته قبل)
اجرای گروه‌های سرود 1357 نفری دانش‌آموزان در 22 بهمن
به گزارش فرانگر

خبرگزاری ؛ علی رمضانی اظهار کرد: دانش آموزان در گروه های سرود ۱۳۵۷ نفری روز ۲۲ بهمن در ۳۲ استان کشور سرود می خوانند.

وی افزود: یکی از برنامه هایی که هر ساله کمیته دانش آموزی و فرهنگیان ستاد گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی در کشور برگزار می کند اجرای زیبا و ماندگار گروه سرود ۱۳۵۷ نفره همسرایان فجر است.

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش وپرورش بیان کرد: دانش آموزان در این مراسم یکصدا در حالی که پرچم جمهوری اسلامی ایران در دستانشان به اهتزاز درمی آید سرود متناسب این ایام را خواهند خواند.

رمضانی گفت: این برنامه با همکاری شورای هماهنگی تبلیغات استان ها انجام می شود و در بیش از ۷۰۰ منطقه ازجمله مراکز استان ها با حضور دانش آموزان آن مناطق اجرا می شود. دانش آموزان از مدت ها قبل در مدارس به صورت مدرسه ای تمرین می کنند و در روزهای منتهی به یوم الله ۲۲ بهمن با تجمع در یک محل به تمرین های گروهی می پردازند.

مدیرکل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی ادامه داد: بخشنامه آن سال های قبل ارسال شده است و هرسال این برنامه اجرا می شود و پس از اجرای این سرود گروهای مجری فیلم هایی از اجرا تهیه می کنند و بعد از پایان مراسم به ستاد ارسال تا داوری انجام شود و به گروه های برتر نیز هدایایی اهدا می شود.

رمضانی با تأکید بر متن و نوع سرودها خاطرنشان کرد: انتخاب سرود آزاد است و به عهده خود گروه ها است اما ملاحظاتی را در نظر گرفتیم که متن سرودها حماسی، میهنی متناسب با ایام مبارک دهه فجر با تأکید بر فضای شاد و بانشاط این ایام باشد.

وی ادامه داد: با توجه به چهلمین روز شهادت سردار دل ها حاج قاسم سلیمانی هم زمان با دهه مبارکه فجر است تأکید شده است از این ظرفیت فرهنگی بهتر استفاده شود.

رمضانی خاطرنشان کرد: آموزش وپرورش شهر تهران در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال ۸ غرفه خواهد داشت که برخی از آن ها عبارتند از گروه سرود ۱۳۵۷ نفره در میدان آزادی از منطقه ۴، گروه سرود در میدان انقلاب جایگاه فاتب از منطقه ۱۵، گروه سرود در چهارراه ولیعصر از منطقه ۱۱، گروه سرود قبل از میدان فردوسی از منطقه ۱۴ که به اجرای سرودهای شاد، انقلابی و جدید خواهند پرداخت.

همرسانی نوشتار: