استان تهران با کمبود ۱۲ هزار کلاس درس روبه رو است

استاندار تهران با اشاره به کمبود ۱۲ هزار کلاس در استان تهران گفت: مقرر شده طبق تقسیم کار صورت گرفته این کلاس ها توسط دولت، دستگاه های مرتبط، خیران مدرسه ساز و از طریق تهاتر و فروش اموال آموزش و پرورش جبران شود.

  1. یکشنبه ۲۰ بهمن ۹۸ ساعت ۱۴:۲۳ (۳ ماه،۳ هفته قبل)
استان تهران با کمبود 12 هزار کلاس درس روبه‌رو است
به گزارش فرانگر

خبرگزاری از شهرری، انوشیروان محسنی بندپی صبح امروز در آیین خشت گذاری و آغاز عملیات اجرایی ساخت مجتمع آموزشی استثنایی سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی با تاکید بر تحولات زیرساختی و بنیادین در آموزش و پرورش برای تربیت نسل بالنده در کشور اظهار داشت: امروز آموزش و پرورش کانون نظام اجتماعی هر کشوری است که دو حلقه مفقوده سلامت و مسئولیت اجتماعی توانسته جای خود در این نظام باز کند که متاسفانه تاکنون نگاه همه جانبه ای نسبت به آن وجود نداشته است.

وی ادامه داد: عدم نگاه همه جانبه به مقوله سلامت و مسئولیت اجتماعی سبب بروز مشکلاتی همچون حاشیه نشینی، اعتیاد، طلاق، فقر و غیره شده است.

استاندار تهران با اشاره به کمبود سرانه آموزشی در شهرستان های استان تهران بیان کرد: در مقوله مسئولیت اجتماعی با نگاهی بسته عمل کردیم و این رویکرد به جامعه بسط پیدا نکرده و همین امر سبب شده تا در تهران با کمبود ۱۲ هزار کلاس درس روبه رو باشیم.

محسنی بندپی همچنین افزود: طبق تقسیم کار صورت گرفته تعهد داریم تا کمبود ۱۲ هزار کلاس درس را از طریق تعهد ۳ هزار کلاس درس توسط دولت، ۳ هزار کلاس توسط سایر دستگاه ها، ۳ هزار کلاس از طریق خیران مدرسه ساز و ۳ هزار کلاس نیز توسط تهاتر و فروش اموال مشارکت های آموزش و پرورش جبران کنیم.

وی با اشاره به حضور خیران مدرسه ساز برای جبران کاستی ها در این حوزه تصریح کرد: ارزش انسان ها به نیکوکاری آنها است و نمی توان همه تکالیف را برعهده دولت گذاشت که خوشبختانه این روند در حال تقویت است و ما نیز از حضور خیران استقبال می کنیم.

استاندار تهران ادامه داد: در دنیای امروز بدون توسعه علمی نمی توان به توسعه پایدار که متضمن ابعاد مختلف رفاه، آسایش و سعادت است دست یافت، بنابراین آموزش و پرورش نقطه آغازین حرکت توسعه علمی در کشور است.

محسنی بندپی پایان خاطرنشان کرد: تحول در نظام آموزش و پرورش نیازمند تغییر نگرش مدیران و پذیرفتن مسئولیت اجتماعی توسط مردم در شهرستان های استان تهران در این حوزه است که این عقب ماندگی ها با سرعت و همکاری بیشتر خیران به سرمنزل مقصود برسد.

۲۲۰/ح

همرسانی نوشتار: