دریافت هزینه برای کلاس های جبرانی مدارس غیر دولتی ممنوع است

سازمان مدارس غیر دولتی اعلام کرد: دریافت هرگونه هزینه برای برگزاری کلاس های جبرانی تعطیلات آلودگی هوا در مدارس غیردولتی ممنوع است.

  1. شنبه ۱۹ بهمن ۹۸ ساعت ۱۵:۳۲ (۳ ماه،۳ هفته قبل)
دریافت هزینه برای کلاس‌های جبرانی مدارس غیر دولتی ممنوع است
به گزارش فرانگر

سازمان مدارس غیردولتی اعلام کرده است که دریافت هرگونه هزینه برای برگزاری کلاس های جبرانی در مدارس غیر دولتی ممنوع است.

این کلاس ها به دلیل تعطیلی مدارس در اثر آلودگی هوا و برای جبران عقب ماندگی درسی در مدارس غیردولتی برگزار می شود.

دانش آموزان و خانواده ها می توانند در صورت مشاهده تخلف به واحد مشارکت های مردمی در ادارات آموزش و پرورش محل تحصیل مراجعه یا  از طریق تماس به شماره تلفن  ۴۳۱۷  نسبت به ثبت شکایات خود اقدام کنند.

پیش از این محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش درباره برنامه ریزی این وزارتخانه برای جبران ساعات آموزشی مدارس به دلیل تعطیلی های اخیر، گفت: یک ساعت به هر روز مدارس افزوده خواهد شد، یا اینکه از ظرفیت روزهای پنج شنبه برای جبران این تعطیلی ها استفاده می شود.

وی مطرح کرده بود: وزارت آموزش وپرورش دارای آیین نامه اجرایی مدارس است که در این آیین نامه اختیاراتی به شورای هر مدرسه متشکل از مدیر، نماینده دبیران و نماینده اولیا و مربیان داده شده است و در این شورا تصمیم گیری می شود.این اختیار به همه مدارس داده شده است که به استناد آیین نامه اجرایی مدارس، ساعاتی را که به خاطر تعطیلی های مختلف دانش آموزان نتوانستند در کلاس درس حاضر شوند، از طریق افزایش یک ساعت آموزشی به طول ساعات روز یا استفاده از پنجشنبه ها، این کلاس ها جبران شود و معاونان آموزش ابتدایی، آموزش متوسطه و مدیران استانی بر اجرای این موضوع حتماً نظارت خواهند کرد.

پیش از این برخی مدارس دولتی شهر تهران به ویژه در دوره ابتدایی برای جبران زمان از دست رفته دانش آموزان به دلیل تعطیلات دو هفته ای آلودگی هوا، کلاس های جبرانی را آغاز کرده بودند.

این مدارس به خانواده ها اعلام کرده بودند "کلاس های جبرانی به منظور جبران ساعات آموزشی از پنجشنبه ۱۹ دی ماه برگزار خواهد شد".

همرسانی نوشتار: