وزیر آموزش وپرورش: دانشجومعلمان هم عیدی می گیرند

وزیر آموزش وپرورش از پرداخت عیدی به دانشجومعلمان خبر داد و گفت: دانشجویان متعهد خدمت به نسبت مدت تحصیل تمام وقت در سال ۱۳۹۸، از عیدی بهره مند خواهند شد.

  1. شنبه ۱۹ بهمن ۹۸ ساعت ۱۳:۴۰ (۳ ماه،۳ هفته قبل)
وزیر آموزش‌وپرورش: دانشجومعلمان هم "عیدی" می‌‌گیرند
به گزارش فرانگر

خبرگزاری ؛ محسن حاجی میرزایی با اشاره به تصویب نامه  مورخ ۸ بهمن ماه۱۳۹۸ هیئت وزیران با موضوع نحوه پرداخت پاداش آخر سال ۱۳۹۸، از پرداخت عیدی به دانشجو معلمان خبر داد.

وی در ادامه با اشاره به ماده ۶ قانون مستخدمین خدمت به وزارت آموزش وپرورش، گفت: دانشجویان متعهد خدمت در آموزش وپرورش به نسبت مدت تحصیل تمام وقت در سال ۱۳۹۸، از پاداش آخر سال «عیدی» بهره مند خواهند شد.

پیش از این دیوان محاسبات کشور در نامه ای به وزیر آموزش وپرورش درباره پرداخت عیدی به دانشجومعلمان اعلام کرده بود: این افراد به نسبت مدت تحصیل تمام وقت در سال ۹۸ مشمول از عیدی بهره مند می شوند.

با این وجود، علی الهیار ترکمن معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش وپرورش درباره پرداخت عیدی به دانشجومعلمان گفته بود: دولت میزان و نحوه پرداخت عیدی کارکنانش را هر ساله طبق مصوبه ای مشخص و ابلاغ می کند و در آن قید شده که ملاک، اشتغال به خدمت تمام وقت است و هرچقدر از میزان اشتغال آنها کم شود از عیدی آنها نیز کسر می شود، سؤال این است که آیا دانشجومعلمان مشغول به تحصیل هستند یا مشغول به کار؟ بر اساس قانون متعهدین به خدمت، دانشجومعلمان را رسمی کرده ایم ولی آنها اشتغال به کار ندارند بلکه مشغول تحصیل هستند.

وی با اشاره به استعلام از سازمان اداری و استخدامی مطرح کرد: بنابراین نمیتوانیم عیدی به این گروه بپردازیم یکی از نمایندگان مجلس این موضوع را مطرح و به انتظاری برای دانشجومعلمان تبدیل کرده است، اما ما به تنهایی قادر نیستیم این کار را انجام دهیم. البته استعلام کرده ایم ولی تا زمانی که مجوزهای قانونی در دسترس آموزش و پرورش نباشد نمی توانیم این کار را انجام دهیم در پاسخ به استعلام از سازمان اداری و استخدامی، آنها هم اعلام کردند که حتما اشتغال به کار تمام وقت باید برای پرداخت عیدی وجود داشته باشد.

همرسانی نوشتار: