همکاری ۳۳۰۰ مدرسه و مسجد در طرح شهید بهنام محمدی

مسئول طرح شهید "بهنام محمدی" گفت: در این طرح ۳۳۰۰ مدرسه و مسجد با یکدیگر همکاری می کنند و ۱۰ هزار مربی مدارس اطراف، مساجد خود را تحت پوشش قرار می دهند. تلاش برای اهل فکرتر شدن دانش آموزان، تلاش برای دین مدارتر شدن از جمله اهداف این طرح است.

  1. سه شنبه ۱۵ بهمن ۹۸ ساعت ۱۵:۱۷ (۳ هفته،۱ روز قبل)
همکاری 3300 مدرسه و مسجد در طرح شهید "بهنام محمدی"
به گزارش فرانگر

خبرگزاری ؛ محمدطیب صحرایی مدیرعامل مجتمع فرهنگی ـ آموزشی امام صادق(ع) و مسئول طرح شهید بهنام محمدی با اشاره به همراهی ۳۳۰۰ مدرسه و مسجد در این طرح اظهار کرد: بنای گردهمایی نسل سلیمانی ها که فردا "چهارشنبه" برگزار می شود، خودجوش است، نقطه قوت نسل سلیمانی ها به جوشش درونی فضای دانش آموزی و تعلیم و تربیت کشور مربوط است.

وی با اشاره به طرح شهید بهنام محمدی افزود: شهید بهنام محمدی الگوی بسیار زیبا برای دانش آموزان کشور است، او دانش آموزی کم سن بود که در اوایل جنگ تحمیلی به شهادت رسید.

صحرایی گفت: طرح شهید بهنام محمدی بر سه رکن تربیتی شامل خانواده ها، مدارس و مساجد استوار است و این سه بخش با یکدیگر همکاری می کنند یعنی مربیان مساجد در مدارس نزدیک مسجد فعالیت هایی را انجام می دهند؛ طرح شهید بهنام محمدی در ۳۳۰۰ مدرسه کشور فعال است و ۱۰ هزار مربی خواهر و برادر مدارس اطراف، مساجد خود را تحت پوشش قرار می دهند.

مسئول طرح شهید بهنام محمدی بیان کرد: تمرکز این طرح در مدارس متوسطه اول است و البته تداوم آن در مدارس متوسطه دوم اتفاق می افتد؛ تلاش برای اهل فکرتر شدن دانش آموزان، تلاش برای دین مدارتر شدن، تلاش برای کارآمدتر و توانمندتر شدن دانش آموزان و به دست آوردن روحیه جهادی و مسئولیت پذیری، تلاش برای انقلابی و آگاه تر شدن دانش آموزان و تلاش برای اینکه دانش آموزان، بلند همت و دارای نگاه تمدنی باشند از اهداف این طرح است.

؛ محمد باجلان معاون فضای مجازی سازمان بسیج دانش آموزی کشور نیز با اشاره به اینکه بعد از شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، پویش «من سلیمانی ام» راه اندازی شد، گفت: دانش آموزان ۷ هزار عکس و ۲۰۰ هزار دلنوشته برای این پویش ارسال کردند و همچنین ۳۰۰ هزار دانش آموز طومار امضا کردند البته این پویش تا ۲۲ بهمن ادامه دارد و این عدد به مراتب بالاتر می رود.

وی افزود: آثار دانش آموزان در سازمان بسیج دانش آموزی بررسی شده و به نفرات برتر جوایزی اهدا خواهد شد.

همرسانی نوشتار: