زنگ انقلاب و روایتی از جایگاه مدرسه در فرهنگ انقلاب + تصاویر

وزیر آموزش وپرورش با اشاره به اینکه باید اهداف انقلاب اسلامی را در مدارس جست وجو کنیم، گفت: مدرسه کلید واژه مهمی در فرهنگ انقلاب اسلامی است.

  1. شنبه ۱۲ بهمن ۹۸ ساعت ۱۴:۰۰ (۳ هفته،۴ روز قبل)
زنگ انقلاب و روایتی از جایگاه مدرسه در فرهنگ انقلاب + تصاویر
به گزارش فرانگر

خبرگزاری ؛ همزمان با سالروز ورود تاریخی امام خمینی(ره) به کشور "زنگ انقلاب" در مدارس سراسر کشور در ساعت ۹:۳۳ دقیقه صبح امروز، شنبه، همزمان با ورود امام به کشور نواخته شد.

محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش وپرورش در آیین  نمادین نواختن گلبانگ انقلاب  اسلامی که در دبستان رفاه منطقه ۱۲ شهر تهران برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی اظهارکرد: خداوند را شاکرم که امروز در چنین مکان شریفی در خدمت انسان های بزرگ و ارزشمندی هستم.

مدرسه , محسن حاجی میرزایی ,

وزیر آموزش وپرورش با بیان اینکه در۱۲ بهمن ماه شاهد اشتیاق وصف ناپذیری بودیم،گفت: برای هم سن و سالان من آن روزها روزهای به یادماندنی است؛ در ۱۲ بهمن ماه جمعیتی با ۳۳ کیلومتر از مردم شکل گرفت که استقبال بی نظیر از رهبری امت بود.

مدرسه , محسن حاجی میرزایی ,

وی با اشاره به اینکه این مکان بخشی از تاریخ و شناسنامه انقلاب اسلامی ایران است، اظهار کرد: اینجا حامل یک پیام و سمبل است و نماد پرافتخاری از ویژگی های انقلاب اسلامی ما است، انتخاب یک مدرسه چه این مدرسه و چه پس از آن مدرسه علوی، به عنوان اقامتگاه امام، برگزاری جلسات شورای انقلاب اسلامی و محلی برای ملاقات امام و امت نشان می دهد که مدرسه در انقلاب اسلامی کانون یادگیری و تحولات اجتماعی است.

مدرسه , محسن حاجی میرزایی ,

مدرسه در منطق انقلاب اسلامی جایگاه عظیمی دارد

حاجی میرزایی با بیان اینکه مدرسه جایگاهی رفیع و تاثیرگذار دارد، گفت: در منطق انقلاب اسلامی، مدرسه جایگاه والا وعظیمی دارد. جنس انقلاب ما از جنس آگاهی و هوشیاری است و انقلاب اسلامی با درک و فهم مردم سخن می گوید و بر فهم و ادراک آنان استوار است و مخاطب انقلاب اندیشه و فکر مردم است.

مدرسه , محسن حاجی میرزایی ,

وی تصریح کرد: انتخاب مدرسه به عنوان یکی از کانون های انقلاب این پیام را منتقل می کند که اصلی ترین سرمایه هر جامعه ای  مردم هستند؛ همه تحولات از تحول در انسان ها آغاز می شود چرا که می توان تظاهر تمدن جدید را با پول خرید و وارد کرد اما تحول عظیم در درون انسان ها اتفاق نمی افتد.

مدرسه , محسن حاجی میرزایی ,

وزیر آموزش وپرورش با اشاره به اینکه امام از مدرسه فیضیه آغاز کرد، در مدرسه رفاه اقامت کرد و در مدرسه علوی با مردم ملاقات، اظهار کرد: اینها نشان می دهد که مدرسه در منطق انقلاب اسلامی ایران جایگاه رفیعی دارد و کسانی که همسن و سال ما هستند می دانند چه کسانی روزهای سخت استقرار انقلاب را هموار کردند.

مدرسه , محسن حاجی میرزایی ,

وی با بیان اینکه باید اهداف انقلاب اسلامی را در مدارس جست وجو کنیم، گفت: نقطه آغاز تحولات، حول یادگیری در جامعه است و آنجایی که بیشترین تاثیر یادگیری در جامعه را دارد مدارس هستند چرا که جامعه آنگونه عمل می کند که آموخته است.

همرسانی نوشتار: