برگزاری نمایشگاه مدرسه انقلاب در ۳۰۰۰ مدرسه سطح کشور

دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گفت: هشتمین دوره نمایشگاه "مدرسه انقلاب" در بیش از ۳ هزار مدرسه در سطح کشور برگزار می شود.

  1. سه شنبه ۸ بهمن ۹۸ ساعت ۱۳:۱۸ (۲ ماه،۱ هفته قبل)
برگزاری نمایشگاه "مدرسه انقلاب" در 3000 مدرسه سطح کشور
به گزارش فرانگر

خبرگزاری ؛ حسین تاریخی در آستانه یوم الله دهه فجر اظهار کرد: هشت سالی است که برنامه اصلی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در دهه فجر «مدرسه انقلاب» است که با محوریت اتفاقات انقلاب برگزار می شود.

وی افزود:در مدرسه انقلاب مهمترین اتفاق، این است که دانش آموزان نسل کنونی شروع به روایت گری انقلاب می کنند.

تاریخی با بیان اینکه نسل کنونی علاقه مند و پشتیبان انقلاب است، تصریح کرد: در مدرسه انقلاب اصلی ترین برنامه، نمایشگاه های مدرسه ای است که با موضوع گام دوم انقلاب و در سه محور دیروز، امروز و فردای انقلاب برگزار می شود.

وی عنوان کرد: امسال بیش از ۳ هزار مدرسه برای این نمایشگاه ها ثبت نام کرده اند، تا ۱۲ بهمن نیز مدارس فرصت دارند برای این نمایشگاه ثبت نام کنند.

تاریخی با اشاره به بخش ویژه این نمایشگاه گفت: پویش کتابخوانی کتاب انقلاب امسال در بخش جنبی نمایشگاه مدرسه انقلاب برگزار می شود.

وی ادامه داد: مسابقه کتابخوانی برای اولین بار در مدارس سراسر کشور برگزار می شود و این مسابقه با محوریت کتاب های حوزه نوجوان در حوزه انقلاب است که کتاب ۷ جلدی داستان های انقلاب به قلم محمدرضا سرشاری، آن مرد با باران می آید نوشته وجیهه سامانی، روایت یک عکس و باغ خرمالو از جمله این کتاب ها هستند و دانش آموزان در هر غرفه با توجه به محتوای آن به معرفی کتاب های مرتبط می پردازند و در بخش فروش، کتاب ها با تخفیف های ویژه در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.

تاریخی خاطرنشان کرد: یکی از اهداف ما در این پویش ترویج فرهنگ کتابخوانی، به ویژه معرفی کتاب های جذاب بخش نوجوان در زمینه انقلاب اسلامی است همچنین چالش ۴۰ سال پیروزی و پاسخگویی به شبهات نیز از جمله موارد دیگری است که در این نمایشگاه عرضه می شود.

وی گفت: روایت گری مهمترین عنصر در مدرسه انقلاب است که توسط دانش آموزان اجرا می شود و راویان برگزیده استان ها در تیرماه ۱۳۹۹ دانش آموزان منتخب استا نها به یک رویداد ملی،تربیتی و تشکیلاتی با عنوان" راویان تمدن" دعوت خواهند شد.

دبیرکل اتحادیه اسلامی دانش آموزان به پخش برنامه مدرسه انقلاب در شبکه امید اشاره کرد و  افزود: از ۱۱ بهمن این برنامه با نقش آفرینی اعضای انجمن های اسلامی دانش آموزان در شبکه امید پخش خواهد شد.

همرسانی نوشتار: