ارسال رایگان کتاب های درسی برای دانش آموزان سیل زده بلوچستان و هرمزگان

مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی گفت: کتاب های درسی برای دانش آموزان مناطق سیل زده که کتاب هایشان در سیل از بین رفته است، به صورت رایگان ارسال شد.

  1. چهارشنبه ۲ بهمن ۹۸ ساعت ۰۹:۵۶ (۴ هفته قبل)
ارسال رایگان کتاب‌های درسی برای دانش‌آموزان سیل‌‌زده بلوچستان و هرمزگان
به گزارش فرانگر

خبرگزاری ؛ احمدرضا امینی اظهار کرد:  پس از حادثه سیل اخیر و با هماهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان و اداره کل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان، برآورد نیاز کتاب درسی دانش آموزان آسیب دیده در سیل دریافت شد.

وی افزود: تعداد ۸ هزار و ۸۶۱ جلد کتاب درسی برای دانش آموزان آسیب دیده سیل استان هرمزگان و تعداد ۴۲ هزار و ۹۸ جلد کتاب درسی برای دانش آموزان آسیب دیده در حادثه سیل استان سیستان و بلوچستان در دوره و پایه های تحصیلی مختلف ارسال شد.

مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی گفت: دانش آموزان یا خانواده ها می توانند فایل PDF کتاب های درسی را از پایگاه کتاب درسی به نشانیChap.sch.ir دریافت و از آن استفاده کنند.

قابل ذکر است، پیش از این در راستای کمک به دانش آموزان مناطق سیل زده کشور و در اقدامی انسان دوستانه تعداد ۵ هزار بسته نوشت افزار شامل (۳۵۰۰ بسته به ناحیه ۴ اهواز و ۱۵۰۰ بسته به آموزش و پرورش منطقه شاوور) و تعدادی میز اداری، صندلی، کمد و رایانه برای استفاده دانش آموزان، معلمان و کادر اداری مناطق سیل زده استان خوزستان توسط سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی ارسال شده بود.

حمیدرضا رخشانی مدیر آموزش وپرورش سیستان وبلوچستان نیز با بیان اینکه برای ساختن ۵۶ مدرسه با ۲۰۰ کلاس به ۴۰میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم، گفت: همچنین ۲۸۵ مدرسه داریم که به تعمیرات جزئی با ۱۰ میلیارد تومان نیاز دارند.

رخشانی افزود: بخشی از میز و صندلی و وسایل و ملزومات اداری خراب شدند و خساراتی به مجموعه این ۱۰ شهرستان وارد شده است. باید از وزارت آموزش و پرورش تشکر کنیم که ۲۰ کامیون تجهیزات به ارزش ۳ میلیارد تومان ارسال کرده اند.

وی با بیان اینکه در مجموع ۵۰ میلیارد تومان برای ساخت فضا و تأمین تجهیزات نیاز است، گفت: جامعه خیرین استانی و کشوری پای کار هستند و همراهی می کنند.

همرسانی نوشتار: